Berani rozhodli v čase 59:51, Vsetín těsně prohrál v Prostějově
Berani rozhodli v čase 59:51, Vsetín těsně prohrál v Prostějově
Hokejisté Zlína zdolali Třebíč 2:1 a stejným poměrem vedou i v sérii. foto: PSG Berani Zlín

Zlín, Vsetín – Získali druhý bod, udělali další krok k postupu do finále. Hokejisté Zlína zvládli středeční vyrovnanou bitvu s Třebíčí, vítěze základní části v domácím prostředí zdolali 2:1. Vítězný gól zaznamenal útočník Beranů Martin Lang v čase 59:51.
„Byla to tyč, tyč a gól. I takový se ale počítá! Do posledního okamžiku jsem věřil, že by to tam mohlo spadnout. Naštěstí se to vyplnilo. Všichni jsme rádi,“ radoval se hrdina večerního duelu.

Zlíňané díky trefě někdejšího mládežnického reprezentanta se podruhé v semifinálové sérii ujali vedení. Před čtvrtečním duelem je psychologická výhoda na jejich straně.

„V hlavách se to určitě bude dohrávat. Pořád do toho budeme šlapat. Je to další krůček k tomu, abychom postoupili,“ míní Lang.

Berani měli opětovně v zádech skvělé fanoušky. Na utkání přišlo 4 895 diváků, většina přála úspěch domácím. „Fanoušci nás povzbuzovali celý zápas, chtěli jsme jim to oplatit. Dostali jsme je pak do varu. Doufám, že v hojném počtu přijdou i zítra,“ zve Lang na čtvrteční utkání, které znovu začíná v 17.30 hodin.

Hrát se bude i v Prostějově, kde se opět představí Vsetín. Série moravských rivalům je ohromně vyrovnaná. Všechny tři duely skončily o gól, pokaždé se radoval domácí tým. Ve středu uspěl Prostějov, který přetlačil Valachy 3:2.

Prostějov potvrdil, proč měl v základní části na svém stadionu druhé nejlepší výsledky ze všech – navzdory velké střelecké převaze hostů slaví dvacátou domácí výhru v sezoně. Vsetín, který je naopak nejlepším týmem na venkovních kluzištích, padl v letošním play off poprvé.

Rozhodovalo se v prostřední části, v níž padlo všech pět branek, přičemž tu vítěznou obstaral Tomáš Jandus.

Chance liga, 3. semifinále –

PSG BERANI ZLÍN – SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Luža (Novotný, Mrázek), 60. Lang (Gazda, Kindl) – 41. Ferda (D. Michálek, Tureček). Rozhodčí: R. Wagner, T. Veselý – P. Maštalíř, O. Bohuněk. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 4895. Střely na branku: 24:24

Zlín: Huf (Kořének) – Husa, Gazda, Suhrada, Zbořil, Novotný, Talafa, Riedl – Kratochvíl, Kindl, Z.Sedlák – Lang, Luža, Mrázek – Kubiš, Hejcman, Pospíšil – P. Sedláček, Sadovikov, Köhler.

Třebíč: Jekel (Mičán) – Bořuta, Tureček, Forman, Furch, Poizl, Kříž, Fajmon – Dočekal, D. Michálek, Ferda – Novák, Bittner, Psota – M. Svoboda, Malý, Klímek – Pšenička, Šilhavý, I. Sedláček.

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV – VHK ROBE VSETÍN 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Hašek (Ostřížek, Bartko), 26. Venkrbec (Staněk), 35. Jandus (Bartko) – 25. Klhůfek(Holec, Jenáček), 29. Berzinš (Jonák, Smetana). Rozhodčí: Zavřel, Kubičík – Zídek, Kráĺ. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3371.

Prostějov: Pavelka – Valenta, Kubeš, Malák, Bartko, Staněk, Pěnčík, Hamšík – V. Burian, Ostřížek, Hašek – Jansa, T. Jáchym, Slanina – Illéš, Vlach, Veselý – Maruna, Venkrbec, Jandus.

Vsetín: Žukov – O. Němec, Česánek, Kajínek, Jenáček, Smetana, Voženílek, Hryciow – Jonák, Berzinš, Rob – Holec, Klhůfek, Půček – Berger, Přikryl, Š. Bláha – Hořanský, Lichanec, Jenyš.

Michal Konečný