11 škol Zlínského kraje běhalo pro zlínskou onkologii. Zapojila se široká veřejnost s dobrým srdcem
11 škol Zlínského kraje běhalo pro zlínskou onkologii. Zapojila se široká veřejnost s dobrým srdcem
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Dvacet dní, více než 3 200 účastníků a téměř 48 tisíc kilometrů. Od finančních partnerů pak za každý kilometr koruna. Žáci a zaměstnanci 11 středních škol Zlínského kraje a široká veřejnost s dobrým srdcem napříč generacemi běhala a chodila „S puštíkem“ pro zlínskou onkologii.

Projekt „Pomáháme pohybem aneb Puštík pro onkologii“ navázal na loňskou úspěšnou sportovní akci, která na zvířata v ZOO Zlín vynesla částku 94 000 Kč. Byla to totiž právě zlínská Obchodní akademie, která projekt „Pomáháme pohybem aneb Puštík pro onkologii“ vytvořila a inspirovala tak další střední školy Zlínského kraje a širokou veřejnost k pohybu a dobrému skutku.

Letošní ročník podpořilo 11 středních škol Zlínského kraje. Školy mezi sebou sice soupeřily, ale zároveň se vydaly společně k vysněnému cíli – pomoci Komplexnímu onkologickému centru Zlín. Účastníci přihlášení do bezplatné verze aplikace Strava, která zaznamenává kilometry absolvované během či chůzí se statusem „run“, vyběhali a vychodili téměř 48 tisíc kilometrů a získají od partnerů pro zlínskou onkologii patrně stejnou částku v korunách. Nebo možná i více.

„Finanční partneři výzvy přislíbili Komplexnímu onkologickému centru Zlín a ZOO Zlín částku, která odpovídá koruně za každý naběhaný kilometr,“ naznačila výsledek dobrého skutku v korunách Helena Čermáková, ambasadorka akce a Miss ČR 2021 s tím, že finanční partneři akce jsou ze skvělých výkonů škol natolik nadšeni, že chtějí být se svým finančním darem ještě štědřejší. „Nechejme se překvapit a těšme se tentokrát na jejich výkon! Ten bude odhalen 12. května při slavnostním vyhlášení v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně. Gratulace už teď ale putuje každému, kdo byl v akci s námi,“ dodala Helena Čermáková.

Navázat na úspěch loňského ročníku bylo podle ředitele Obchodní akademie Zlín Petra Bělašky zavazující. „Nicméně žáci všech středních škol ukázali, že se dá na mladé naděje spolehnout, a svými výkony jednoznačně předčili očekávání,“ nešetřil chválou zejména na adresu žáků ředitel Petr Bělaška. „Chtěl bych vyzdvihnout zejména výkon našich Srdcařů, kteří se dokonce stali zcela nejúspěšnějším clubem ze všech. Vyhrál podle mě ale každý, kdo svým úsilím přispěl k podpoře zlínské onkologie a ZOO Zlín a srdečně jim za to děkuji,“ dodal ředitel Obchodní akademie Zlín.

Na prvním místě dobročinného klání se tedy umístila Obchodka Zlín, druhá příčka patří Gymnáziu TGM a bronzovou pozici na bedně vítězů obsadila SZŠ Zlín.

Finanční dar ve výši 8 000 Kč bude věnován ZOO Zlín a veškeré finance získané nad tento rámec připadnou Komplexnímu onkologickému centru Zlín.

Mgr. Renáta Večerková, tisková mluvčí Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně