„Senior taxi“ v úterý 12. května odjezdilo 10 000 jízdu
„Senior taxi“ v úterý 12. května odjezdilo 10 000 jízdu
foto: MěÚ Rožnov

Rožnov - Od roku 2018 mohou držitelé „Rožnovské seniorské karty“ využívat přepravu v rámci „Senior Taxi“ na území Rožnova. V úterý 12. května řidič, který odřídil drtivou většinu všech cest, započal výroční 10 000 jízdu. Tato cesta směřovala symbolicky na místní polikliniku, která je statisticky nejvíce využívanou cílovou stanicí rožnovského „Senior taxi“. Držitelé karty hradí pouze poplatek za přistavení vozidla ve výši 20 Kč, ujeté km do vzdálenosti 7 km poté platí město.
   Službu „Senior taxi“ mohou využívat držitelé „Rožnovské seniorské karty“ na cesty k lékařům, na hřbitovní místa, pošty, nádraží, do supermarketů, do míst poskytování nezbytné péče o tělo nebo také na městský úřad Rožnov pod Radhoštěm. Bezúplatně může být s držitelem karty přepravována 1 osoba jako doprovod, menší břemena, spoluzavazadla, skládací invalidní vozíky, francouzské hole. „Budou to již 2 roky co máme v Rožnově tuto službu zajištěnou pro naše seniory. Podle statistik jde vidět, že je to služba velmi využívaná. Jde o službu dopravy na nezbytná místa a jen v čase od 6 do 14 hodin. Nemůžeme seniorům zajistit dopravu kamkoli a kdykoli – to by rozpočet města neunesl. Chtěl bych poděkovat radě města za podporu projektu a kolegům, kteří službu na městě hlídají. Samozřejmě ale nesmím zapomenout na pana řidiče, který nám každý pracovní den vozí seniory na potřebná místa. Děkuju za všechny cesty, které jste odřídil a přeji co nejbezpečnější další kilometry,“ řekl místostarosta Jan Kučera.
   V úterý 12. května předal místostarosta Jan Kučera malé ocenění a certifikát řidiči a zároveň seniorce, která nevědomky jela právě výroční jízdou. „Jste velmi šikovní, že jste nám „Senior taxi“ zařídili. Budu jej využívat ještě více, právě třeba na cesty k lékaři,“ dodala seniorka, která obdržela poděkování od místostarosty.
   „Pokud chce senior tuto službu využívat, je nutné, aby byl držitelem „Rožnovské seniorské karty“, kterou si může vyřídit na městském úřadě. Doprava „Senior taxi“ je poté zabezpečena každý pracovní den od 6 do 14 hodin a je nutné si ji objednat telefonicky,“ upřesnila Hana Cábová, z odboru strategického rozvoje a projektů, která má koordinaci „Senior taxi“ na starost.
Mgr. Petra Graclíková, tisková mluvčí MěÚ Rožnov p. R.