Vsetínsko představilo novinky v péči o seniory
Vsetínsko představilo novinky v péči o seniory

Vsetín - Město Vsetín a Charita Nový Hrozenkov v rámci komunitního plánování sociálních služeb a péče na Vsetínsku uspořádaly v pondělí 8. dubna Veletrh neziskových organizací s podtitulem „Kde najdete pomoc“. Dějištěm ojedinělé akce bylo centrum Nového Hrozenkova.
   Myšlenka uspořádání veletrhu vznikla na pracovní skupině seniorů ve Vsetíně a shodně i na setkání poskytovatelů sociálních služeb v Novém Hrozenkově. Navázáním spolupráce v rámci projektu komunitního plánu organizátoři vytvořili koncept veletrhu, který měl za cíl představit novinky v péči o seniory v domácím prostředí i v pobytových zařízeních. Na veletrhu představily své služby veřejnosti i další organizace. „Jsem ráda, že se veletrh v Novém Hrozenkově vydařil. Dobře spolupracujeme s místním úřadem městyse a daří se i spolupráce s ostatními obcemi i městem Vsetín. Naši akci podpořil svou talkshow i děkan Zbigniew Czendlik. Vyprodaný sál svědčí o velkém zájmu a to mě těší,“ uvedla ředitelka Charity Nový Hrozenkov Danuše Martinková.
   Program celodenního veletrhu zahrnoval pestrou škálu workshopů rukodělných činností, ukázky canisterapie, přepravy lidí s hendikepem, ale také možnost vyzkoušet si nejrůznější moderní pomůcky pro hendikepované či změřit si krevní tlak nebo cukr. „Populace stárne a my ve městech i obcích musíme být připraveni na tento trend. Veletrh navštívilo přes 350 účastníků a viděli nové bezbariérové dopravní prostředky, pomůcky v podobě vozíků, polohovací postel, rehabilitační stroje či práci se psy,“ popsala místostarostka Vsetína Simona Hlaváčová.
   Díky tomuto veletrhu mohli příchozí poznat nabídku sociálních služeb na jednom místě a vyhodnotit tu nejvíce potřebnou pro jejich rodinu. Pro velký úspěch zvažují organizátoři zrealizovat akci i v dalších částech vsetínského regionu.
Michal Horský, redaktor Vsetínských novin