Rožnovská radnice není spokojena s rekonstrukcí vodovodu Rybníčky
Rožnovská radnice není spokojena s rekonstrukcí vodovodu Rybníčky
Radnice rozdělila mezi spolky více než 6,4 milionů korun foto: Zdeněk Kment

Rožnov (gr, red.) Rožnovská radnice není spokojena se situací, která panuje v posledních týdnech kolem rekonstrukce vodovodu v lokalitě Rybníčky. Město z toho důvodu zorganizovalo 30. srpna mimořádný kontrolní den, na kterém dodavatel stavby slíbil sjednání nápravy. K žádným změnám k lepšímu však nedošlo a radnice, které již dochází trpělivost, začíná uvažovat o sankcích.
„Na mimořádném kontrolním dnu jsme důrazně apelovali na investora VAK Vsetín i dodavatele stavby, že rekonstrukce až příliš zatěžuje obyvatele této lokality a důrazně jsme požadovali změny. Dodavatel stavby uznal pochybení a sliboval sjednání nápravy. Měl být poslán nový časový harmonogram, měl být navýšen počet pracovníků na stavbě a také měl být poslán městu zápis z kontrolního dne. Uběhlo několik týdnů a nic z toho se nestalo,“ zlobil se starosta Rožnova Radim Holiš.
   Město hodlá co nejrychleji sjednat nápravu a konečně reálně zlepšit stávající situaci. „Už od středy 13. září město Rožnov pod Radhoštěm přistoupilo k zákonným možnostem, jak firmu donutit, aby to vypadalo jako na normální stavbě. Není možné, aby tam byl neustálý nepořádek, složený posypový materiál bez patřičného záboru, nedostatečné dopravní značení při prováděných akcích a podobně. K tomu využíváme Městskou policii i Odbor správy majetku,“ řekl starosta. O dalších sankcích, ke kterým město přistoupí, bude veřejnost průběžně informována.
   „V neposlední řadě jako člen představenstva VAKu jsem představenstvo na posledním jednání dne 12. září o situaci na Rybníčkách informoval. Učiním tak i na jednání dozorčí rady společnosti VAK, aby použila všechny kontrolní mechanismy k ověření toho, jak se na stavbě postupuje a jak se s penězi nás všech v Rožnově nakládá. Město nemůže vést stavbu za někoho, kdo ji ve skutečnosti vést má. My můžeme jen apelovat na investora a hlídat si zákonem stanovené věci. Proto děláme všechny zmiňované kroky,“ dodal Radim Holiš.