Rožnovská radnice chce znát názor občanů na ohňostroje ve městě
Rožnovská radnice chce znát názor občanů na ohňostroje ve městě
Ilustrační foto

Rožnov – Anketou vyzývá vedení města obyvatele Rožnova pod Radhoštěm, aby vyjádřili svůj názor na používání zábavné pyrotechniky. Hlavním cílem ankety je sběr názorů a připomínek od široké veřejnosti k danému tématu, tak aby se mohlo vyhodnotit případné omezení, celkový zákaz či zákaz s výjimkou na Silvestra. Anketu je možné vyplnit až do 5. února 2021.
   U mnoha obyvatel města Rožnov pod Radhoštěm zůstává v živé paměti oslava začátku roku, která je pravidelně spojována s nejintenzivnějším používám zábavné pyrotechniky. Radnice se tématem omezení používání pyrotechniky ve městě zabývá již delší dobu i na základě podnětů občanů, a nyní se rozhodla požádat o vyjádření názoru širší veřejnost. Anketa obsahuje 10 otázek, které jsou zaměřeny na osobní postoj občanů k ohňostrojům, ať už k jejich světelným efektům, které má mnoho lidí rádo, ale také k negativním dopadům na zdraví společnosti. Současně umožňuje vyplnit odpověď i lidem, pro které jsou ohňostroje součástí práce, například hoteliérů, kteří ohňostroje využívají při pořádání oslav ve svých hotelech. „S koncem loňského roku a začátkem toho letošního se na nás začalo obracet více občanů s otázkou omezení ohňostrojů ve městě. Problémem nejsou ani tak ohňostroje na Silvestra, jak to, že jsou odpalovány po téměř celý prosinec, kdy se zejména na sídlištích cítí lidé opakovaně obtěžováni a stěžují si i na nepřiměřený stres svých dětí nebo domácích mazlíčků. Chceme znát názor co nejvíce lidí, ať už obyvatel ze sídlišť, tak i lidí bydlících v rodinných domech. Zároveň doufáme, že se zapojí i lidé, kteří třeba ke svému podnikání ohňostroje využívají, tak abychom mohli při vyhodnocování zvážit názory obou stran,“ uvedla místostarostka Kristýna Kosová.
   Anketa je anonymní a dostupná online na odkazu https://bit.ly/3bQptIU. Obyvatelé Rožnova mají možnost vyjádřit se k danému tématu do 5. února 2021.
Mgr. Petra Graclíková, tisková mluvčí MěÚ Rožnov p. R.