Rožnov získal druhé místo v soutěži o Keramickou popelnici
Rožnov získal druhé místo v soutěži o Keramickou popelnici
foto: MěÚ Rožnov

Rožnov - Druhou příčku v žebříčku oceňovaných obsadilo město Rožnov pod Radhoštěm v již čtrnáctém ročníku krajské soutěže „O keramickou popelnici“. Hlavním kritériem pro hodnocení bylo množství vytříděných odpadů na jednoho obyvatele a počet tříděných komodit na území jednotlivých obcí a měst.
   Na jednoho obyvatele Zlínského kraje připadlo za loňský rok 22,5 kg vytříděného papíru, takřka 14 kg plastů, 13 kg skla a 0,3 kg nápojových kartonů. Celkově se jedná o téměř 50 kg v přepočtu na jednoho obyvatele kraje. Město Rožnov pravidelně rozdává občanům sady tašek na tříděný odpad zdarma. Aktuálně se na území Zlínského kraje nachází více než 18 tisíc barevných kontejnerů a malých nádob, umístěných přímo u domů. Postupně se také snižuje docházková vzdálenost k barevným kontejnerům. Obyvatelé to k nim mají v průměru jen 91 metrů.
   Ocenění a šek na 20 tisíc korun ze slavnostního vyhlášení výsledků 14. ročníku krajské soutěže převzala Lenka Němcová, která má problematiku odpadů na rožnovském MěÚ na starosti. „Poděkování patří především všem obyvatelům Rožnova, většina z nich opravdu vzorně třídí a potvrzuje nám to i umístnění v horních příčkách v soutěži“.
   „Umístění v kategorii nad 15 tisíc obyvatel hned za Uherským Hradištěm je výborný výsledek. Jsem opravdu rád, že občané Rožnova odpad aktivně třídí a využívají přistavených kontejnerů pro jednotlivé komodity. U nás ve městě lze aktuálně třídit papír, plast, sklo, kovy, textil, nápojové kartony, vysloužilé elektrospotřebiče a rozložitelný bioodpad“, uvedl místostarosta Jan Kučera.
Mgr. Petra Graclíková, tisková mluvčí MěÚ Rožnov p. R.