Rožnov vyhlásil nejlepší sportovce roku
Rožnov vyhlásil nejlepší sportovce roku

Rožnov - Město Rožnov ocenilo nejlepší sportovce roku 2016. Anketa Sportovec roku byla vyhlášena už podeváté a v rožnovském kině Panorama bylo oceněno celkem čtrnáct sportovců, šest sportovních kolektivů a sedm trenérů. Udělena byla i Cena starosty města a oceněno bylo rovněž sedm osobností rožnovského sportu. Ze všech oceněných sportovců byl vybrán a vyhlášen Sportovec roku 2016. Toto ocenění si odnesl Adam Sült (skoky na trampolině).
Podeváté oceňovalo město Rožnov pod Radhoštěm nejlepší sportovce a sportovní kolektivy za uplynulý rok. Mladí sportovci, ale i „dříve narozené“ osobnosti rožnovského sportu, se sešli v kině Panorama na slavnostním vyhlášení ankety Sportovec roku 2016 v úterý 11. dubna.
   V kategorii individuálních sportovců „mládež do 15 let“ byli oceněni Tereza Křenková (tenis), Nikola Giebelová (skoky na trampolíně), Karin  Janošková (běh na lyžích, biatlon), Daniel Škarka (skoky na lyžích a severská kombinace) a Jan Hoffman (sportovní kickboxing). Nejlepším sportovcem v této kategorii byla vyhlášena Vendula Krupová (Karate-Kobudo – tradiční karate)
   V kategorii, „dorostenci a junioři“ byli oceněni Natálie Laura Mynářová (biatlon, běh na lyžích), Robert Šupola (skoky na lyžích), Lukáš Kuběna (skoky na lyžích), Veronika Hermanová (biatlon) a Lucie Polášková (sportovní kickboxing), Nejlepším sportovcem v této kategorii byla vyhlášena Lucie Krupová (běh na lyžích, horská kola)
   V kategorii „seniorů - sportovců nad 21 let“ byl oceněn Lubor Grigorescu (cyklistika). Nejlepším sportovcem v této kategorii byl vyhlášen skokan na trampolíně Adam Sült.
   V kategorii „sportovní kolektivy“ - byli vyhlášeni v žákovském kolektivu do 15 let Gepardi TJ Rožnov p. R. – oddíl basketbalu (dívky). V této kategorii byli dále oceněni TJ Rožnov p. R. oddíl házené, starší žáci TJ Rožnov p. R., družstvo skoků na lyžích a severské kombinace (Daniel Škarka, Filip Křenek) a TJ Rožnov p. R., synchronní pár ve skocích na trampolíně (Nikola Giebelová, Natálie Krhutková). Dále v  dorosteneckém a juniorském kolektivu do 21 let byl vyhlášen oddíl házené, družstvo starších dorostenců Rožnov
a v seniorském kolektivu nad 21 let dvojice Naďa Palacká a Kateřina Solanská (skoky na trampolině).
   Mezi oceněnými trenéry roku byli Robert Vychodil (Karate-Kobudo, tradiční karate), Anna Trčková (Sport pro všechny), Stanislav Zlámal (basketbalu), Hana Vaculínová (tenis), Zdeněk Tobola (sportovní kickboxing) a Milan Náměstek (fotbal). Cenu trenér roku 2016 získal Jan Pavlica (skoky na lyžích a severská kombinace).
   Starosta Rožnova Radim Holiš předal pamětní list Osobnostem rožnovského sportu (zasloužilí sportovci, trenéři, organizátoři a funkcionáři, kteří se svou celoživotní prací zasloužili o rozvoj sportu v Rožnově pod Radhoštěm:
Vyhlášeni byli Michael Neuwirth, Oldřich Nosek, Pavel Sehnal, Zdeněk Frištenský, Pavel Drozd, Bohumír Koryčanský a Pavel Navařík.
   Cena starosty města byla za celoživotní aktivitu v oblasti rozvoje sportu na Rožnovsku in memoriam udělena bývalému dlouholetému předsedovi TJ Rožnov Janu Pargačovi.
   Ze všech oceněných sportovců byl vybrán a vyhlášen Sportovec roku 2016. Toto ocenění si odnesl Adam Sült.
                       Mgr. Tomáš Gross, tiskový mluvčí města, MěÚ Rožnov p. R.