Rožnov plný sportu. Ve středu je Olympijský běh a v sobotu Běh rodným krajem Emila Zátopka
Rožnov plný sportu. Ve středu je Olympijský běh a v sobotu Běh rodným krajem Emila Zátopka
foto: T-Mobile

Rožnov - Dvě velké běžecké akce v pouhých čtyřech dnech čekají sportovce v Rožnově pod Radhoštěm. Ve středu 16. září se v městském parku v Rožnově koná z června přeložený T-Mobile Olympijský běh a v sobotu 19. září se uskuteční Běh rodným krajem Emila Zátopka, půlmaraton z Kopřivnice do Rožnova. O den dříve, v pátek 18. září, se od 16 hodin na Valašském slavíně v areálu Dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm uskuteční oficiální rozloučení s olympioničkou Danou Zátopkovou.
   Město Rožnov pod Radhoštěm se v letošním roce již počtvrté zapojuje po bok dalších významných měst, které pořádají největší běžeckou akci v České republice - T-Mobile Olympijský běh. Původně se měla konat v červnu, ale kvůli špatné epidemiologické situaci byl přeložen na září. Start hlavního běhu je pro celou republiku stejný – v 18 hodin. „Pětikilometrová trať běžce provede příjemnými místy našeho městského parku a bude jednotná pro všechny zúčastněné běžce a běžkyně. Kromě hlavního běhu máme připraveny také dětské běhy, kterých se mohou zúčastnit mladí sportovci ve čtyřech věkových kategoriích a na tratích od 200 metrů do 1 100 metrů. Dětské běhy začínají v 15.30 hodin u Hudebního altánu,“ uvedl starosta Rožnova Radim Holiš.
   Jen čtyři dny po Olympijském běhu, v sobotu 19. září, se koná další velká běžecká akce – již 18. ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka. Tradičně se poběží z Kopřivnice do Rožnova, kde je cíl ve Valašském muzeu v přírodě. Kromě hlavního běhu dlouhého 22,3 kilometrů je i letos připraveny další varianty běhu. „Běh je možné absolvovat i ve dvojici (žena-žena, muž-muž) v rámci závodu štafet, v rámci kterého byla rozdělena trasa hlavního závodu na dva úseky, Kopřivnice - Veřovice (10 km) a Veřovice - Rožnov pod Radhoštěm (12,3 km),“ upozorňuje na zajímavost starosta Rožnova Radim Holiš, sám pravidelný účastník půlmaratonu.
   První borci v cíli hlavního závodu jsou očekáváni v sobotu po poledni. Pro všechny běžce i fanoušky bude v den závodu umožněn bezplatný vstup do Valašského muzea v přírodě v Rožnově, kde je cíl běhu. Součástí běhu jsou i dětské běhy, a to v Kopřivnici i v Rožnově, registrovat se je možné na místě, prezentace začíná v 8.15 hodin, přihlásit se bude možné i dopředu na e-mailové adrese svc@svcroznov.cz. Start (v 9.00) i cíl dětských běhů v Rožnově je ve Valašském muzeu v přírodě v Dřevěném městečku, kousek od prostoru cíle hlavního závodu. Startovné pro dětské běhy je zdarma.
   O den dříve, tedy v pátek 18. září, se od 16 hodin v na Valašském slavíně v areálu Dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm uskuteční oficiální rozloučení s olympioničkou Danou Zátopkovou.
Informace k oběma běhům i k dalším akcím najdete v kalendáři akcí na turistickém webu města www.visitroznov.cz.
Bc. Marek Havran, tiskový mluvčí MěÚ Rožnov p. R.