Rožnov opraví zpevněnou plochu okolo Společenského domu
Rožnov opraví zpevněnou plochu okolo Společenského domu
foto: MěÚ Rožnov

Rožnov – Již během června započnou stavební práce kolem Společenského domu. Opravy se dočká dlažba, která obklopuje tuto ikonickou stavbu v centru města. Finanční náklady se vyšplhají na téměř 2 miliony Kč.

Na začátku června byla zahájena oprava zpevněné plochy okolo Společenského domu v rozsahu 637 m2. Jedná se o veřejné prostranství, které má nejen společenský, ale také architektonický význam. V současné době je stávající betonová zámková dlažba silně degradovaná, avšak bez výrazných plošných deformací. Obnova zpevněné plochy bude provedena z mozaikové dlažby z přírodního kamene - žuly šedé jemnozrnné, podobně jako na Lázeňské ulici, na kterou bude takto vizuálně navazovat. Plocha je součástí širšího celku městských veřejných prostranství - komunikace ve směru od Společenského domu k lávce přes řeku a ulice Palackého. Za opravu dlážděné plochy město zaplatí 1 877 277 Kč.

„Od okamžiku, kdy jsme získali Společenský dům do majetku města, se snažíme postupnými krůčky zvelebovat nejen vnitřní prostory, ale také přilehlá prostranství. Nyní se pouštíme do opravy povrchu z jedné strany Spoláku a v plánu je i další etapa rekonstrukce dlažby. Aktuálně také soutěžíme dodavatele nové kotelny a systému vytápění celého objektu. Chceme, aby se lidem v Rožnově žilo dobře a k tomu patří i kvalitní a udržovaný veřejný prostor,“ uvedl místostarosta města Tomáš Gross.

Mgr. Petra Graclíková, tisková mluvčí MěÚ Rožnov pod Radhoštěm