Rožnov card 2018 pokračuje i po hlavní letní sezoně, čísla jsou rekordní
Rožnov card 2018 pokračuje i po hlavní letní sezoně, čísla jsou rekordní

Rožnov - Třetí ročník Rožnov card, bonusové slevové karty pro turisty, pokračuje i po skončení hlavní letní sezony. Počet karet, které hotely a penziony vydávají svým klientům, je zatím průběžně rekordní, stejně jako počet participujících ubytovacích zařízení, kterých je v roce 2018 celkem devatenáct včetně všech čtyř rožnovských čtyřhvězdičkových hotelů.
   Turistická karta Rožnov card při své premiéře v roce 2016 nabízela slevy v pěti rožnovských atraktivitách, loni to bylo celkem sedm provozoven. Letos nabízí karta devět atraktivit, kde můžete využít výhodnějších cen a bonusů. Stejně jako loni také letos platí karta od května do konce roku a při využití celé nabídky karty dělají slevy a výhody zhruba pět set korun. Tedy například čtyřčlenná rodina může ušetřit až ke dvěma tisícům korun.
   K tradičním nabídkám, které jsou na kartě od jejího vzniku, jako jsou Rožnovské pivní lázně včetně dětského centra Pohádkové lázně, Jurkovičova rozhledna, Ranč Bučiska či Gibon park, se minulý rok připojil dárek ve svíčkárně Unipar a sleva na sjezd na koloběžkách z Pusteven. Novinkami roku 2018 pak jsou zajímavá sleva na únikovou hru v Escape games a pískové sochy na Palackého ulici. „V celkovém součtu to dělá výhodnější ceny a bonusy v celkem devíti atraktivitách, které může využívat každý, kdo se v Rožnově ubytuje na dvě a více nocí,“ připomněl hlavní podmínku získání Rožnov card destinační manažer rožnovské radnice Marek Havran. Dobrou zprávou je vyšší počet participujících ubytovacích zařízení, který se zvýšil na současných devatenáct, a to včetně všech čtyř čtyřhvězdičkových hotelů, „I díky tomu to dle aktuálních čísel momentálně vypadá, že letos bude výrazně překonán loňský počet vydaných karet. Zatímco loni se od května do konce roku vydalo patnáct tisíc karet, letos to předběžně vypadá na dvacet tisíc, možná i o trochu více. Rádi jsme i za to, že lidé využívají kartu i mimo hlavní sezonu. Jsme přesvědčeni, že Rožnov si všichni nádherně užijí nejen v létě, ale také třeba v říjnu či listopadu, kdy je tady také nádherně,“ říká Marek Havran.
   Přestože Rožnov card platí až do konce roku, některé z celkových devíti slev a bonusů na kartě však již, dle předem deklarovaných podmínek, nemohou být čerpány. Patří mezi ně atraktivity, kde již skončila hlavní letní sezona, což je třeba příklad pískových soch, Gibon parku či Valašského muzea v přírodě, kde sleva 25% sleva do Valašského muzea v přírodě, dle předem deklarovaných podmínek, fungovala jen do konce září. „Ke 30. září jsme uzavřeli interiéry areálu Mlýnské doliny a Valašské dědiny. Z tohoto důvodu již není možné uplatnit slevu na celodenní okružní vstupenku, to bylo možné jen v období naší hlavní sezony, tedy od 1. května do 30. září,“ upřesnila mluvčí Valašského muzea v přírodě Pavlína Polášková.
   Podobně jako loni i tentokrát se jako ideální jeví využít kartu během několikadenního pobytu v Rožnově. „Jednotlivé slevy jsou poskládány tak, aby poskytly držitelům zábavu tak akorát na ty tři dny, které tady pobudou. Výhodné to může být jak pro jednotlivce, tak i pro rodiny s dětmi, protože právě dětských aktivit je na kartě dostatek. Velmi pak doporučujeme ubytovat se třeba i na více než tři dny a kromě rožnovských atrakcí si přidat do programu ještě třeba výšlap na Radhošť nebo Pustevny, které máme od Rožnova, coby kamenem dohodil,“ doplňuje Marek Havran a přidává také několik tipů na zajímavé události ve městě v závěru roku „Určitě bych rád upozornil na oslavy výročí 100 let od založení republiky, které se uskuteční v neděli 28. října odpoledne. Také bychom rádi pozvali na tradiční akce, jako je Všesvatský jarmark, rozsvícení vánočního stromu nebo dvoudenní Vánoční jarmark ve Valašském muzeu v přírodě. Úplnou rožnovskou novinkou pak budou šestidenní Vánoční trhy od 10. do 15. prosince.“
   Kompletní turistické informace pro návštěvníky, ale i pro domácí Rožnovany (Rožnov card, kalendář akcí, webkamery z města i okolí, ubytování a stravování, tipy na výlety pěšky, na kole i autem) najdete na turistickém webu města www.visitroznov.cz.
Mgr. Tomáš Gross, tiskový mluvčí MěÚ Rožnov p. R.