Charita Vsetín otevřela lidem část své zrenovované zahrady
Charita Vsetín otevřela lidem část své zrenovované zahrady

Vsetín - Koncertem zpěvačky Kateřiny Mrlinové otevřela slavnostně svou zahradu na Horním náměstí Charita Vsetín. Návštěvníci si mohli ve čtvrtek 4. října prohlédnout její obnovenou část a seznámit se s plány na další zkrášlení tohoto prostoru.
   Pracovníci Charity v prostorách své zahrady vytvořili příjemné relaxační prostředí pro klienty denního stacionáře, ale nejen pro ně. „Zahrada nyní umožňuje opustit našim klientům studenou budovu a vyjít na slunce. Také bychom rádi pořádali na zahradě benefiční kulturní akce pro veřejnost. Jsme přece tady pro to, abychom pomáhali a usnadňovali život nejen uživatelům našich služeb, ale i ostatním,“ přiblížila Vladimíra Malinová z Charity Vsetín.
   Renovace zahrady Charity bude probíhat dál, a to v několika etapách. Kromě toho, že se první část uskutečnila letos, začnou na jaře příštího roku pracovníci Charity s dalšími úpravami, které budou zahrnovat postavení pergoly, úpravu zeleně v dalších částech zahrady, bezbariérový přístup, zarovnání terénu v druhé částí, umístění vyvýšených záhonků či terapeutický chodník. V dolní části by mělo vzniknout ohniště a posezení.
   „Díky projektu Charity, vznikl na Vsetíně další příjemný veřejný prostor, kde se budou konat komorní kulturní akce. Zahradu budou v dopoledních hodinách využívat pravidelní návštěvníci stacionáře, vše je tedy dobře vymyšleno a propojen.,“ řekla vsetínská místostarostka Simona Hlaváčová.
   Při otevření renovované části zahrady vystoupila vsetínská zpěvačka Kateřina Mrlinová za doprovodu své kapely, která zazpívala několik písní a navodila slavnostní atmosféru. „Ke zhlédnutí byla výstava fotografií Roberta Goláně, která byla záměrně rozmístěna v prostorách celé zahrady. Návštěvnici tak mohli navštívit celý prostor, se kterým máme do budoucna další záměry,“ řekla Vladimíra Malinová.
   Pro příchozí bylo kromě kulturního programu připraveno také občerstvení, lidé si pochutnali na dobrotách od studia Dezertiky.cz. Nebo slaných pochoutkách Lucie Kohutové, která se zabývá psaním blogu o vaření.
   Na prodej byly také výrobky, které vytváří uživatelé služeb Charity Vsetín Camino sociální rehabilitace a stacionář Magnolie pro seniory. Výtěžek z prodeje bude použit na další renovaci zahrady.
   „Tímto dnem jsme se chtěli přiblížit široké veřejnosti. Představit jim naše služby a také plány a aktivity, které chceme v blízké budoucnosti realizovat. Jsme rádi, že jsme připravili bohatý program a ve spojení s krásným podzimním počasím bylo toto odpoledne opravdu vydařené,“ doplnila Vladimíra Malinová.
Alexandra Buršíková, tisková mluvčí MěÚ Vsetín