Radnice rozdělila mezi spolky více než 6,6 milionů korun
Radnice rozdělila mezi spolky více než 6,6 milionů korun
foto: Zdeněk Kment

Rožnov - Finanční příspěvky ve výši 6,65 milionu korun na celkem 121 projektů spolků, organizací a fyzických osob schválili zastupitelé města v rámci tzv. programové podpory (dříve granty).
   Rožnovští zastupitelé schválili na svém posledním jednání finanční příspěvky na 121 projektů různých organizací, oddílů, spolků a fyzických osob v rámci tzv. programové podpory vyhlášené městem Rožnov p.R. „Radnice přijala 127 žádosti v celkové výši 11,57 milionu korun. Některé projekty ale musely být z procesních důvodů vyřazeny, u řady dalších pak došlo ke snížení požadované částky s ohledem na celkový rozpočet, který byl pro tuto aktivitu pro letošní rok k dispozici,“ uvedla Lucie Vančurová z rožnovského MěÚ, která má programovou podporu na starosti.
   „V oblasti sportovní tak bylo podpořeno 68 projektů za 4,98 milionu korun, v oblasti kulturní 20 projektů za 802 tisíc korun, v oblasti životního prostředí jeden projekt za 8 tisíc korun, v oblast podpory seniorů pět žádostí za 450 tisíc, v oblasti komunitního života 12 projektů za 194 tisíc korun, ve vyhlášených oblastech podpora vzdělávacích činností 12 projektů za 114 tisíc korun a podpora spolupráce s partnerskými městy tři projekty za 106 tisíc,“ doplnila Vančurová.
   „V rámci sociální oblasti dále město Rožnov poskytuje příspěvek ve výši 4,32 milionu korun pro Sdružení Mikroregion Rožnovsko, které dále prostředky ze všech obcí mikroregionu rozdělí mezi poskytovatele sociálních služeb. Dále město dotuje ledovou plochu (4,55 milionu korun) a na celoroční individuální dotace má vyčíslenu částku 200 tisíc,“ vypočítala Lucie Vančurová.
Mgr. Tomáš Gross, tiskový mluvčí MěÚ Rožnov p. R.