První místo v soutěži veřejných sbírek „Máme vybráno“ pořádaných v ČR
První místo v soutěži veřejných sbírek „Máme vybráno“ pořádaných v ČR
Image foto: Plakát.

Rožnov - Finančně nejúspěšnější veřejnou sbírku roku 2017 se stala sbírka na obnovu objektu Libušína na Pustevnách, ve které bylo vybráno rekordních 10,9 mil. Kč.
   První místo a ocenění Institutu pro památky a kulturu, o.p.s. převzal v úterý 29. května 2018 v dominikánském klášteře v Praze ředitel Valašského muzea Jindřich Ondruš. Sedmý ročník konference i vyhlášení výsledků soutěže veřejných sbírek MÁME VYBRÁNO proběhl pod záštitou ministra kultury PhDr. Ilji Šmída a Asociace krajů ČR a za účasti zástupců měst, církve, neziskového sektoru i vlastníků památek.
   „Rád bych poděkoval všem, kteří přispěli na konto obnovy Libušína. Vážím si společného zájmu jednotlivců, firem, obcí, krajů, a oceňuji projekty, jejímž cílem bylo zvýšení povědomí o Libušínu a získání finančních prostředků na sbírku. Na propagaci celé akce se výrazně podíle také média. Velmi děkuji za podporu zřizovateli Ministerstvu kultury ČR. Dále děkuji Zlínskému a Moravskoslezskému kraji, Lesům ČR s.p. a Vojenským lesům a statkům ČR,“ uvedl Jindřich Ondruš, ředitel muzea.
   Veřejná sbírka na obnovu Národní kulturní památky Libušín byla vyhlášena po požáru Libušína  4. 3. 2014 a skončila ke dni 3. 3. 2017. Na transparentním účtu byla celkem shromážděna částka
9 956 128,82 Kč. K tomu Nadační fond Českého rozhlasu na DMS vybral částku 931 108,36 Kč.
VMP