Přívalový déšť v Rožnově: Zatopené sklepy, ucpané propustě a zvednuté kanály
Přívalový déšť v Rožnově: Zatopené sklepy, ucpané propustě a zvednuté kanály
Rožnovskem se přehnal přívalový déšť. foto: Ilustrační foto

Rožnov - Rožnov a blízké okolí zasáhl v neděli odpoledne lokální přívalový déšť. Během necelé hodiny spadlo v Rožnově podle srážkoměrů 28,9 mm vody. Krajští, městští i dobrovolní hasiči vyjížděli k více než dvanácti událostem.
   Zatopené sklepy, ucpané kanálové propustky a zvednuté kanály. To jsou hlavní následky nedělního přívalového deště, který krátce před šestnáctou hodinou zasáhl Rožnov pod Radhoštěm. „Profesionální hasiči Zlínského kraje i města Rožnov p.R. byli společně s pěti jednotkami dobrovolných hasičů vysláni na více než dvanáct míst. Jednalo se především o odčerpávání vody ze sklepů, čištění ucpaných kanálů a uklízení cest od nánosů bahna, větví a kamení,“ popsal nedělní události starosta Rožnova Radim Holiš. „Například na komunikaci I/35 na výjezdu z Rožnova na Dolní Bečvu došlo k vyplacení velkého množství kamenů a bahna, které ucpalo kanálový propustek a vše proto následně steklo až na uvedenou komunikaci první třídy. Přestože se nejedná o katastr Rožnova a silnici není naše, bylo potřeba ji rychle uklidit, aby nebyla ohrožena bezpečnost silničního provozu. Což naši hasiči společně s dobrovolným sborem z Dolní Bečvy udělali,“ poděkoval starosta Holiš. „Stejné poděkování, jako všem zasahujícím hasičům, chci vyslovit také Rožnovanům, kteří byli lokálními přívalovými dešti postiženi. Děkuji jim za trpělivost, protože s čerpáním svých sklepů s pomocí hasičů čekali do doby, než deště ustaly a než naši hasiči zlikvidovali následky vážné dopravní nehody, která s dešti nesouvisela,“ doplnil Radim Holiš.
   „Aktuálně ještě probíhají dočišťovací práce. Ale jsme samozřejmě rádi, že nedošlo k žádným škodám na zdraví a škody na majetku jsou minimální,“ uzavřel starosta Holiš.
Mgr. Tomáš Gross, tiskový mluvčí MěÚ Rožnov p. R.