Příprava vodovodu Horní Paseky jde do finále
Příprava vodovodu Horní Paseky jde do finále
Ilustrační foto

Rožnov - Více než osmdesát občanů se zúčastnilo veřejného projednání, které se konalo v úterý 23. června 2020 v Rožnově pod Radhoštěm a týkalo se připravovaného vodovodu v lokalitě Horní Paseky. Město nabídlo zajištění společné projektové přípravy individuálních vodovodních přípojek a vysvětlilo financování budování vodovodního řádu. Pokud jsou ještě další občané, kteří se chtějí připojit k již nahlášeným zájemcům, musí se závazně přihlásit nejpozději do konce srpna 2020. 
    Na úterním projednání předalo město všem zájemcům informace o společné projektové přípravě individuálních přípojek na plánovaný vodovod tak, aby na sebe veškeré kroky časově navazovaly. Do druhé poloviny roku 2021 je nutné, aby měli všichni zájemci schválené povolení pro vybudování individuálních přípojek.  Město nabízí všem zájemcům zajištění podkladů, pro získání územního souhlasu k budování přípojky. Na podzim letošního roku navštíví všechny přihlášené projektant, který určí na pozemku nejvhodnější místo pro připojení k vodovodu. Na základě rozhodnutí Rady města, si občané vybudování individuální přípojky musí zafinancovat sami, což momentální činí cca 6 500 Kč.
   Na jednání zazněly informace o stavbě vodovodu. „Město Rožnov podalo žádost o dotaci na Ministerstvu životního prostředí v lednu 2020, bohužel však samotné město není většinovým vlastníkem vodovodu, a to byl důvod k zamítnutí poskytnutí dotace. Se společností VaK připravujeme model, kdy celou akci provede a zafinancuje samotná společnost VaK. Rožnov se začne finančně podílet v roce 2023 po dokončení akce. Za samotný podíl na realizaci, nám bude navýšen náš vlastnický podíl ve společnosti. Detailní postupy jsou momentálně ve fází ladění, s tím že tento pilotní postup, chceme udělat tak, aby ho mohly používat i ostatní města a obce, např. Vsetín nebo Valašské Meziříčí, kteří mají nebo budou mít se získáním dotace stejný problém,“ řekl starosta města Radim Holiš.
   Dokončení hlavního vodovodního řádu je plánováno na druhou polovinu roku 2022. Jakmile bude vodovod zkolaudován, mohou se na něj majitelé domácností, kteří budou mít povolené individuální přípojky napojit.
Mgr. Petra Graclíková, tisková mluvčí MěÚ Rožnov p. R.