Město opět vydá Rožnovskou seniorskou kartu
Město opět vydá Rožnovskou seniorskou kartu
foto: MěÚ Rožnov

Rožnov - Téměř tisícovka seniorů si vyzvedla Rožnovskou seniorskou kartu pro II. ročník, díky které mohli všichni čerpat slevy v různých oblastech služeb a zboží. Jelikož má karta platnost do 30. 6. 2020, od pondělí 22. června se začnou vydávat nové karty pro III. ročník.
   Od roku 2018 funguje v Rožnově projekt ROžnovské SENiorské KArty – ROSENKA. Cílem projektu je aktivizace občanů v seniorském věku, péče o zdraví, zapojení se do života města a také společné setkávání seniorů.
   Stávající držitelé si mohou novou kartu vyzvednout po předložení dokladu totožnosti a karty pro II. ročník na MěÚ Rožnov, Palackého 480 v kanceláři č. 203, a to od pondělí 22. 6. 2020 do pátku 3. 7. 2020 vždy v úředních hodinách: pondělí, středa 8.00-11.00 a 12.00-17.00 hodin, úterý, čtvrtek, pátek 8.00-11.00 a 12.00-14.00 hodin. Zároveň s novými kartami pro III. ročník budou seniorům nově předávány Seniorské obálky.
   Seniorská obálka je tiskopis pro seniory, kteří bydlí ve svém domácím prostředí. Má pomáhat řešit krizové situace týkající se zdravotního stavu seniora. „Vyplněný tiskopis pro případ naléhavé pomoci, byl měl senior umístit v plastikovém obalu na viditelné místo v domácnosti. Může to být třeba lednice nebo vnitřní strana domovních dveří,“ řekla Hana Cábová, z odboru strategického rozvoje a plánování. Karta obsahuje důležité informace o osobě: osobní údaje, kontaktní údaje na osoby blízké, orientační přehled onemocnění a medikace.
   „Je vidět, že držitelé seniorské karty zvýhodněné služby využívají. V rámci ocenění výroční 10 000 jízdy Senior taxi, která je také jednou ze služeb, jsem se mohl potkat s konkrétní seniorkou, která přepravu využívá a všechny služby si velmi chválila. Cílem projektu je aktivizace občanů v seniorském věku. Proto máme v nabídce slevy na vstupném na vybrané kulturní akce, masáže nebo zdravotní cvičení, slevy na občerstvení, služby nutričního poradce, potravinové doplňky nebo brýlové obruby. Věřím, že každý senior si zde může najít službu, kterou využije,“ řekl místostarosta města Jan Kučera.    Více informací na www.roznov.cz.
Mgr. Petra Graclíková, tisková mluvčí MěÚ Rožnov p. R.