Pošlete svůj recept na valašskou specialitu. Možná bude zařazen do regionální kuchařky
Pošlete svůj recept na valašskou specialitu. Možná bude zařazen do regionální kuchařky

Vsetín - Vsetínská radnice v rámci spolupráce se svým partnerským slovenským městem Trenčianské Teplice připravuje vydání společné kuchařky regionálních specialit z Valašska a Trenčiansko – Teplicka. Na jejím obsahu se může podílet každý z vás. Následně se v úterý 21. srpna uskuteční přehlídka v kuchařce obsažených krajových specialit z obou stran společné hranice spojená s jejich ochutnávkou na horské chatě Vsacký Cáb.
   V rámci snahy o co nejzajímavější náplň kuchařky žádá radnice o přispění i širokou veřejnost, a to nejen ze Vsetína, ale i jeho okolí. „Pokud tedy máte tradiční rodinné recepty pocházející z Valašska, které by stály za to umístit do kuchařky, tak neváhejte vyplnit krátký formulář, kde povinným údajem je název receptu, ingredience, postup přípravy, popřípadě můžete přidat i fotografii pokrmu,“ vyzývá místostarosta Tomáš Pifka s tím, že svůj recept můžete zaslat do 30. dubna prostřednictvím webových stránek města Vsetína, kde je odkaz umístěn na titulní straně, nebo písemně na adresu Město Vsetín, Odbor školství a kultury, Svárov 1080, 755 24 Vsetín.
   Do shromažďování receptů se zapojí také Masarykova veřejná knihovna, která v rámci svých aktivit osloví klienty s žádostí o spolupráci. Recepty bude také možno v knihovně odevzdávat, a to v jejím Turistickém informačním centru na Dolním náměstí.
   „U receptu nezapomeňte uvést také své jméno a kontakt, protože v případě, že se váš recept dostane do kuchařky, získáte tuto kuchařku od nás jako dárek a z TOP 10 nejlepších receptů, které vybere odborná porota, budou tři nejlepší oceněny vedením města a získají i hodnotné ceny,“ dodává místostarosta.
V případě jakýchkoli dotazů se můžete obrátit na kontaktní osobu, kterou je referent pro cestovní ruch a partnerské kontakty Ing. Helena Volková, e-mail: helena.volkova@mestovsetin.cz, tel. č.: 571 491 513, 731 619 011.
Ing. Helena Volková, MěÚ Vsetín