Porodnice Nemocnice Valašské Meziříčí zve k prohlídkám
Porodnice Nemocnice Valašské Meziříčí zve k prohlídkám
foto: Nemocnice Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí -Zhlédnout porodní sál s novorozeneckými boxy, pokoje šestinedělí, nechat se vyšetřit 3D ultrazvukem a seznámit se s personálem porodního a novorozeneckého oddělení může široká veřejnost, zejména těhotné ženy, v úterý 12. listopadu od 14:30 do 18 hodin v prostorách porodnice Nemocnice Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL, na Dni otevřených dveří gynekologicko-porodního oddělení.
   Návštěvníci se dozvědí kompletní informace o porodu, péči po porodu a péči o miminko. Zájemkyně ve stadiu těhotenství od 20. do 28. týdne budou moci na dni otevřených dveří podstoupit vyšetření 3D ultrazvukem, musí se však předem objednat na emailu andrea.dockalova@nvm.agel.cz. Trojrozměrný záznam z vyšetření dostanou maminky bezplatně, musí si jen přinést vlastní USB disk, na který se data nahrají.
   „Dále rodičkám poradíme, jak poznat, že přichází porod a s jakou výbavou vyrazit do porodnice. Provedeme je prostory porodního a novorozeneckého oddělení a předáme jim veškeré informace v rámci nabízeného spektra naší péče,“ popisuje Bc. Andrea Dočkalová, staniční sestra gynekologicko – porodnického oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí. Těhotné ženy s doprovody si mohou prohlédnout prostory porodního sálu a oddělení také individuálně každou středu po telefonickém objednání na čísle 571 758 434.
   V porodnici Valašské Meziříčí však dobře ví, že péče o rodičky nezačíná ani nekončí porodem. „O nastávající maminky pečujeme již během těhotenství, kdy nabízíme předporodní kurzy, tematické bezplatné přednášky, tejpování při bolestech zad či břicha, cvičení pro těhotné. Již v průběhu předporodních kurzů se lektorky z řad porodních asistentek a budoucí rodičky společně seznámí a empatie a důvěra se následně přenese až na porodní sál,“ říká Bc. Andrea Dočkalová a dodává, že poporodní péče obnáší stále častěji využívaný bonding, neboli bezprostřední utváření vazby mezi novorozencem a matkou. Novorozenecké oddělení zprostředkovává zapůjčení monitoru dechu a do budoucna plánuje v době šestinedělí i zápůjčku kojeneckých vah.
   Celoročně mohou zájemci z řad veřejnosti navštívit atraktivní přednášky s tématy, která mají úzký vztah k těhotenství, porodu a péči o miminko. „Nejbližší setkání proběhne 19. listopadu a zaměří se na Aromaterapii v těhotenství, při porodu a v šestinedělí, nácvik dýchání k porodu. O týden později se pak konají Baby masáže a aromaterapie. Z přednášek je zpoplatněna pouze Příprava k porodu ve zkratce, určená vícerodičkám a těhotným ženám, které nestihnou navštívit předporodní kurz. Jde o symbolickou cenu 100 korun, “ upřesňuje Bc. Andrea Dočkalová. Zájemci mohou přednášky navštívit bez předchozí registrace každé úterý ve Středisku volného času Domeček Valašské Meziříčí. Bližší informace zájemci získají na telefonním čísle 571 758 434.
   V porodnici Nemocnice Valašské Meziříčí běžně vítají rodičky z regionu, ale přijíždějí k nim nastávající maminky také z Nového Jičína, Frenštátu pod Radhoštěm, Bystřice pod Hostýnem, Hranic na Moravě nebo Rožnova pod Radhoštěm. Porodnice Nemocnice Valašské Meziříčí má k dispozici na oddělení šestinedělí celkem 15 lůžek, kde je samozřejmostí neustálý pobyt dítěte s matkou na pokojích, zvaný roaming-in.
Mgr. Radka Miloševská, tisková mluvčí Nemocnice Valašské Meziříčí