Plán zimní údržby pro letošní sezonu schválen
Plán zimní údržby pro letošní sezonu schválen

Val. Meziříčí - Stav pohotovosti mají od 1. listopadu do 31. března 2018, podle rozmarů počasí i déle, zaměstnanci společnosti TS Valašské Meziříčí s.r.o. a příspěvkové organizace Technické služby města Valašské Meziříčí. Řídit se budou pravidly zanesenými v Plánu zimní údržby, jenž schválila rada města.
Město vyčlenilo pro letošní zimní údržbu částku 4,65 milionu korun. „V případě vyšších nákladů potřebné finance v rozpočtu najdeme,“ ubezpečil starosta města Robert Stržínek (ANO). Zkušenosti z loňských let přesto hovoří jinak. „V předloňské sezoně město kvůli mírné zimě ušetřilo bezmála dva miliony korun, které použilo k financování oprav chodníků,“ vysvětlila místostarostka města Yvona Wojaczková (ANO).
   Do zimní údržby je v našem městě zahrnuto na 100 kilometrů komunikací a na 67 kilometrů chodníků. Jakmile je zasype sníh, podle zákona o provozu na pozemních komunikacích nelze závady ve sjízdnosti a schůdnosti zcela odstranit, ale pouze zmírnit. To není možné zajistit v jednu chvíli na celém území města, proto je každoročně stanoven Plán zimní údržby. „Zahrnuje seznam komunikací, chodníků, přechodů pro chodce, zastávek MHD a parkovišť, které je potřeba podle své důležitosti upravit,“ řekl vedoucí odboru komunálních služeb Václav Chajdrna.
   Obě organizace zajišťující zimní údržbu komunikací v našem městě mají k dispozici celkem 7 sypačů s radlicí a 2 traktory s radlicí. Ty využívají pro údržbu komunikací první až čtvrté třídy. Pro úklid přechodů, mostků a zastávek městské hromadné dopravy budou moct využívat 2 ruční sněhové frézy a malotraktor s radlicí.
   Zimní údržbu bude kromě zaměstnanců společnosti TS Valašské Meziříčí zajišťovat také na třicet pracovníků Technických služeb města, vykonávajících veřejně i obecně prospěšné práce, a zájemci z řad takzvané veřejné služby.
Plán zimní údržby ke stažení na www.valmez.cz.
                                            Ing. Vendula Králová, MěÚ Valašské Meziříčí