Obchodní galerie otevřena. V centru Vsetína přibyla parkovací místa
Obchodní galerie otevřena. V centru Vsetína přibyla parkovací místa

Vsetín - Poslední říjnový den otevřelo město Vsetín část podzemního parkoviště v centru. To je propojeno s parkovištěm pod nově vybudovanou obchodní galerií.
   Část, kterou vybudovalo město, čítá 53 parkovacích míst, kapacita celého parkoviště je 157 míst. Provozovatelem bude dle smlouvy s radnicí firma Valatrans, jenž vystavěla a bude provozovat obchodní galerii. Výnosy i náklady na provoz budou rozděleny poměrově podle velikosti parkovací plochy mezi město (34,33 %) a Valatrans (65,67 %).
   „Budování městské části parkoviště stálo vsetínskou radnici přibližně 60 milionů korun,“ sdělil starosta Vsetína Jiří Růžička a dodal: „Jedná se o jednu z největších investic v porevoluční historii města. Tato stavba nepřinese jen potřebná parkovací místa v centru města, bude také výchozím bodem propojení s připravovaným nádražím. Parkovací místa tak mohou sloužit nejen cestujícím vlakem, ale i návštěvníkům města nebo obchodní galerie.“
   „V roce 2014 jsme zahájili intenzivní jednání o vzniku nového nádraží a zároveň jsme museli řešit přednádražní prostor. Díky spojení se soukromým investorem se daří naplnit vizi propojení nádraží, centra a Rokytnice,“ dodal při slavnostním otevření dřívější starosta Vsetína, hejtman Jiří Čunek.
   Stavba městské části parkoviště začala společně s pracemi na budování obchodní galerie v lednu 2018. Investor nákupního centra před samotným započetím stavebních prací zdemoloval původní objekt banky ČSOB. Tato demolice a následné umístění obchodní galerie vytvořily podmínky pro vznik plánované nové budovy vlakového nádraží. V budoucnu by tedy novostavbu podzemního parkoviště a obchodní galerie měla doplnit nová budova vlakového nádraží s terminálem pro příměstskou autobusovou dopravu. Všechny tyto objekty budou navíc propojeny podchodem, který tak spojí nákupní galerii s novým nádražím a Rokytnicí.
Mgr. Jana Raszková, tisková mluvčí MěÚ Vsetín