Cyklotoulky natáčely na Vsetíně
Cyklotoulky natáčely na Vsetíně
foto: MěÚ Vsetín

Vsetín - Vsetín a jeho malebné okolí si vzala do hledáčku kamera oblíbeného pořadu České televize s názvem Cyklotoulky. A výsledek?
   Televizní štáb v čele se známou moderátorskou dvojicí Stanislav Bartůšek – Eva Brodnianska zamířil natáčet na Vsetínsko v pátek 30. srpna. V našem městě navštívil zámek s vyhlídkovou věží a Dolní náměstí. Poté vyjel v sedle jízdního kola do okrajových částí města – například do Bike arény Vsetín, k Valově skále či Cábskému jezeru. Otestoval také část Cyklostezky Bečva směrem na Horní Vsacko, kde se zastavil u vodní nádrže „Balaton“. Ale zavítal také na opačnou stranu – na rozhlednu Maruška nad Hošťálkovou.
   Moderátory při jejich putování Vsetínskem doprovázel starosta Vsetína Jiří Růžička. „Natáčení bylo náročné, neboť trvalo prakticky celý den. Na druhou stranu bylo samozřejmě velmi příjemné pochlubit se tou spoustou atraktivních míst, které Vsetín a okolí nabízí nejen cyklistům. Věřím, že pořad nemalou měrou přispěje k propagaci cestovního ruchu v našem regionu,“ uvedl starosta Růžička.
Pro úplnost dodáváme, že po premiéře, kterou si Cyklotoulky ze Vsetína odbyly v sobotu 2. listopadu v 9 hodin na ČT 2, následovaly reprízy na ČT Sport, a to v neděli 3. listopadu, v pondělí 4. listopadu a v úterý 5. listopadu od 11.50 hodin. Stihnout tak můžete ještě reprízu v sobotu 9. listopadu od 6 hodin. A pokud náhodou termíny prošvihnete, můžete později pořad zhlédnout na webu www.cyklotoulky.cz.
Michal Horský