Občané Rožnova mají možnost se zapojit do rozhodování o novém dětském hřišti na Jižním městě
Občané Rožnova mají možnost se zapojit do rozhodování o novém dětském hřišti na Jižním městě
foto: MěÚ Rožnov

Rožnov – Rožnovská radnice vyzývá občany k zapojení se do ankety „Dětské hřiště na ulici Revoluční/Tyršovo nábřeží“ která právě v těchto dnech probíhá. Obyvatelé města tak rozhodnou o vzhledu dětského hřiště na Jižním městě, kde bude v roce 2023 realizována obnova herních prvků. Občané mohou vyplnit anketu online do 31. května 2023 a vybírat lze ze 3 možností.

„Chceme dát možnost občanům, aby si sami vybrali, jaké herní prvky na tomto hřišti budou moci děti využívat. Vybrali jsme 3 varianty a občany teď necháme hlasovat. Děláme to pro děti, a proto by v tomto případě měli mít hlavní slovo rodiče a jejich potomci,“ uvedl k anketě místostarosta Tomáš Gross. Na výběr mají lidé ze tří variant, v anketě je vždy vyobrazena vizualizace, jak by dané hřiště mohlo vypadat a zároveň jsou zde vypsány veškeré herní prvky pro snazší orientaci. Respondent jednoduše vybere variantu, která se mu nejvíce líbí a odešle svůj hlas. „Varianty jsou různorodé, snažili jsme se vybrat takové herní prvky, které mohou pomoci děti rozvíjet a také podpořit fyzickou aktivitu. Jsou zde skluzavky, houpačky, dvojhrazda, balanční otazník, lanový most nebo prolézačka kmeny. Škála výběru je široká a věřím, že si každý najde variantu hřiště, která se bude dětem líbit,“ doplnila Petra Glumbíková z odboru správy majetku. Rekonstrukce dětského hřiště proběhne na podzim letošního roku a současně je plánováno oplotit hřiště ze tří stran, které sousedí s komunikacemi.

Anketa k vyplnění bude online na webu města až do 31. května 2023. V případě dotazů je možno se obrátit na Ing. Petru Glumbíkovou (tel. 571 661 182, 739 503 557, e-mail: glumbikova.osm@roznov.cz)

Mgr. Petra Graclíková, tisková mluvčí MěÚ Rožnov pod Radhoštěm