Na Hornolidečsku se kradou baterie ze semaforů

Horní Lideč - Hornolidečtí policisté pátrají po zloději, který krade baterie z přenosných semaforů. Poslední krádež byla oznámena ve středu 29. července ráno. Za poslední dva měsíce je to již čtvrtá krádež baterií.
   Krádež batrií z přenosného signalizačního zařízení oznámil o půl osmé ráno na policii stavbyvedoucí firmy provádějící opravu mostu na silnici I/57 mezi obcemi Valašské Příkazy a Poteč. Čtyřiadvacetiletý oznamovatel policistům sdělil, že majitelem semaforů je firma se sídlem v Praze. Podle zaměstnanců stavební firmy bylo signalizační zařízení ještě den před tím kolem páté hodiny odpoledne, když končili práci na stavbě, v pořádku. Od té doby zloděj přestříhal dvě ocelové klece a z každé ukradl baterii celkem v hodnotě 10 000 korun. Poškozením dvou ocelových klecí zloděj způsobil škodu přes tisíc korun. Po pachateli krádeže pátráme. V případě dopadení a prokázání viny mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.
Za poslední dva měsíce je to na Hornolidečsku už čtvrtá krádež baterií z přenosných semaforů. Na konci května ukradl prozatím neznámý zloděj baterii ze semaforů v Lužné a Valašských Příkazech a v noci na 22. července baterii z přenosných semaforů opět v Lužné.
                                      por. Mgr. Lenka Javorková, mluvčí Policie ČR Vsetín