Městská policie Rožnov bude po městě patrolovat s novou Dacii Duster

Rožnov- Nová Dacia Duster slouží od úterý 10.2.2015 strážníkům Městské policie Rožnov pod Radhoštěm. Vozidlo nahradilo Škodu Octavii, která byla používána v  denním nepřetržitém provozu téměř 8 let.
   Běžný sériový vůz Dacia Duster s  doplňkovou výbavou určenou pro činnost městské policie zakoupila rožnovská radnice. Vozidlo je určeno pro výjezdy, hlídkovou a kontrolní činnost strážníků na území města a některých obcí mikroregionu, se kterými má město Rožnov pod Radhoštěm uzavřeny veřejnoprávní smlouvy.
   „Městská policie disponuje kromě Volkswagenu Caddy 8 let starou Škodou Octavia, která má najeto 90 tisíc kilometrů. V  poslední době došlo s  tímto vozidlem ke dvěma kolizím, které poukázaly na některé nedostatky v  technických možnostech vozidla jako je např. jeho světlá výška, bezpečnostní vybavení apod. Náklady na její servis a údržbu již navíc nebyly pro město rentabilní. Z  tohoto důvodu jsme pořídili vozidlo, jehož model využívá řada městských policí u nás, na Slovensku nebo policie v  Rakousku. Dacia Duster je terénním vozem s  pohonem na všechny čtyři kola a schopností zdolávat i těžký terén, což kompenzuje menší objem zavazadlového prostoru. Výborně však svými možnostmi doplňuje stávající VW Caddy. Nové auto má ve své výbavě kromě dělící mříže pro psy také lékárničku s  nejnutnějším vybavením pro ošetření většího počtu osob, defibrilátor, radiostanici, GPS na sledování polohy vozidla, tažné zařízení a výstražné světelné a zvukové zařízení,“ popsal výbavu služebního auta ředitel Městské policie Rožnov pod Radhoštěm Marek Grossmann.
   „Navíc mám tento vůz pohon nejen na benzín, ale také na LPG. Po zkušenostech s  tímto pohonem ve  VW Caddy očekáváme výraznou úsporu při provozu vozidla,“ doplnil Grossmann s  tím, že vozidlo bylo zakoupeno za cenu 410 tis. Kč a od jeho nákupu očekává zlepšení dostupnosti některých lokalit Rožnova a zvláště dobrou službu v případných kalamitních situacích.
   Městská policie Rožnov p.R. měla doposud dvě vozidla - Škoda Octavia Combi a Volkswagen Caddy s  tím, že Škoda Octavia bude z užívání vyřazena.
                        Mgr. Tomáš Gross, tiskový mluvčí města, MěÚ Rožnov p. R.