Městská police rozdávala reflexní vesty a další bezpečnostní prvky
Městská police rozdávala reflexní vesty a další bezpečnostní prvky

Rožnov - Reflexní vesty a stavěcí terče pro bezpečný pohyb na komunikacích rozdala Městská policie Rožnov pod Radhoštěm ve vybraných mateřských školách ve městě. Děti tak bude například při procházkách lépe vidět a v maximální možné míře se tak sníží riziko kolize s ostatními účastníky silničního provozu.
   Tradiční mikulášský dárek dostala část mateřských škol v Rožnově pod Radhoštěm. Z rukou ředitele Městské policie Rožnov Aleše Pilaře a strážníků Kateřiny Poláškové a Jakuba Vaška děti obdržely reflexní vesty a sladkosti a učitelky stavěcí terče.
   „Pravidelně se snažíme ředitelům škol a jejich prostřednictvím také učitelkám a dětem věnovat prostředky, které jim pomohou při organizaci venkovních aktivit dětí. Jedná se především o reflexní prvky, aby děti byly více vidět v silničním provozu, například při procházkách. Zvyšujeme tím samozřejmě jejich bezpečnost. Letos jsme opět vybraným školkám věnovali reflexní vesty a také zastavovací terčíky,“ uvedl Aleš Pilař s tím, že akce je součástí projektu BESIP v Rožnově. „Z rozpočtu Městské policie Rožnova na aktivity související s bezpečností dětí v silničním provozu vyčleňujeme ročně přibližně částku 10 tisíc korun. Nejen opakující se akce rozdávání reflexních doplňků, ale i systematická výuka a v neposlední řadě mobilní dopravní hřiště v letošním roce přispívaly k výchově v dopravě u rožnovských dětí,“ prozradil ředitel Městské policie Rožnov Aleš Pilař.
Mgr. Tomáš Gross, tiskový mluvčí MěÚ Rožnov p. R.