Zpěvačka, skladatelka filmové a divadelní hudby Vladivojna La Chia poprvé na Vsetíně
Zpěvačka, skladatelka filmové a divadelní hudby Vladivojna La Chia poprvé na Vsetíně

Vsetín - K písním, které složila jak pro svá sólová alba, tak pro film a divadlo, na pódiu přistupuje nekompromisně a zároveň velmi dynamicky a pestře, o čemž se můžete přesvědčit ve čtvrtek 15. listopadu v malém sále Domu kultury Vsetín, kde od 19.00 hodin vystoupí Vladivojna společně s 4Triem.
    První kapelu založila se svým kamarádem v devíti letech. V šestnácti se přidala k dívčí big pussy beatové skupině Kočičí číči. V roce 2002 spoluzaložila psychedelic rockovou kapelu Banana. V roce 2009 vydala Vladivojna své první sólové album Tajemství Lotopu s milostně lyrickými texty, violoncellem, akustickými kytarami a jemnou elektronikou. Získalo alternativní ceny Tais Awards za album a píseň roku a stalo se také top albem měsíce v kultovním berlínském obchodě s hudbou Dussman. V roce 2011 Vladivojna napsala hudbu k filmu Jana Hřebejka Nevinnost, za kterou byla nominovaná na Českého lva a Ceny české filmové kritiky. V roce 2013 také složila hudbu ke třem divadelním představením Divadla Rokoko. V roce 2014 složila hudbu pro seriál HBO Až po uši Jana Hřebejka a vydala z něj soundtrack. Od té doby skládá průběžně hudbu pro filmy, divadelní hry nebo audio knihy (např. Kafe a cigárko Marie Doležalové). V roce 2015 založila metalovou kapelu Vladivojsko, se kterou vydala debutové album Hořící hlavy. Kapela byla nomiovaná na objev roku v anketě tvrdších žánrů Břitva a jela na turné s kapelou Wohnout nebo Insania. V roce 2017 natočila hudbu pro film režisérky Marty Novákové 8 Hlav šílenství.
   Jejím momentálně nejdůležitějším hudebním projektem je akustická sólová kapela - pětičlenné 4Trio, které tvoří kytarista Aleš Bajger, viollončelistka Terezie Kovalová, chansonová zpěvačka Sylvie Bee a bubeník Luboš Pavlík. Se svým 4Triem hraje nadžánrovou hudbu, ve které se snoubí křehká intimita s temperamentem a místy až brutální divokostí. To vše za doprovodu akustických nástrojů.
Devět let bydlí v Praze. Vystudovala ateliér intermediálních forem na Ostravské Univerzitě. Celý život se také věnuje malbě, kresbě, ilustraci a komiksu. Má za sebou řadu samostatných výstav.
   Vstupné: v předprodeji 220 Kč, na místě 280 Kč. Předprodej vstupenek na pokladně kina Vatra nebo online.
Mgr. Klára Blažková, PR Manager Dům kultury Vsetín s r. o.