Blíží se víkend plný jarmarků
Blíží se víkend plný jarmarků
foto: Pixabay.com

Zlínský kraj - Kateřinské jarmarky v celém kraji lákají na stánky, řemesla i zabijačkové dobroty.
   Koncert k výročí 50 let Valašského souboru písní a tanců Malý Radhošť „Pojďme zpívat, pojďme hrát, i když je nám 50“ pořádají v sobotu 23. listopadu od 15.00 hodin v Janíkově stodole ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.
   Letošní již 15. ročník metalového festivalu Winter Masters of Rock se uskuteční 23. listopadu ve zlínské sportovní hale Euronics. Tato chladivá variace kultovní pařby tvrdé muziky vám umožní slyšet v jeden den a na jednom místě spousty nadupaných kapel v čele s německo-rumunskými vlčáky Powervolf.
   Na jarmark lidových řemesel se můžete těšit v sobotu 23. listopadu od 9.00 hodin na Masarykově náměstí v Uherském Brodě. XIV. Kateřinský jarmark nabídne výrobky lidových řemesel, vánoční dekorace, ale i nabídku zabijačkových dobrot a specialit slovácké kuchyně. V 17.00 hodin proběhne rozsvícení vánočního stromu. V průběhu dne proběhne v programu jarmarku vystoupení cimbálové muziky, dechové hudby i známých kapel.
   Kateřinský jarmark má v Hovězí dlouholetou tradici. Nenechte si ujít zabijačkové speciality, lidové tradice a hudební program. Chybět nebudou ani ukázky řemesel, těšit se můžete například na řezbáře, zdobení perníčků i malování baněk. V sobotu 23. listopadu od 8.00 do 15.00 hodin.
   Další Kateřinský jarmark s bohatým občerstvením a nabídkou vánočního jarmarečního zboží pořádají v sobotu 23. listopadu od 9.00 do 15.00 hodin také v prostranství Karlovského muzea ve Velkých Karlovicích. V programu vystoupí Dětský pěvecký sbor při ZŠ Velké Karlovice a zahraje hudecká muzika Staré Gatě.
   Milovníci dobrého jídla, pití a zábavy se v sobotu 23. listopadu vydají do Kulturního domu v Popovicích na tradiční Kateřinskou zábavu. Začátek ve 20.00 hodin. Čeká na vás bohatá věcná a zvěřinová tombola. Zvěřinové speciality můžete ochutnat již od 15.00 do 17.00 hodin v bufetu u hřiště.
   Na svátek sv. Kateřiny se koná 16. Setkání harmonikářů a heligonkářů ve Strání, proto se akci také říká „Kateřinská“. Setkání milovníků harmonik a heligonek se koná v sobotu 23. listopadu od 16.00 hodin v sále Dvorany u kostela. Po přehlídce následuje taneční zábava.
   Prdelačku, máčku, ovar, jitrničky i tlačenku ochutnáte v sobotu 23. listopadu při První obecní zabijačce v prostorách sportovního a kulturního areálu u fotbalového hřiště v Jasenné. Součástí akce, která začíná v 9.00 hodin bude i malý adventní trh.
   Další akce najdete v rubrice KULTURA, v akcích na Zlin.cz, nebo na vychodni-morava.cz
Martina Hofrová