Zlínské divadlo chystá sérii představení a koncertů pod širým nebem
Zlínské divadlo chystá sérii představení a koncertů pod širým nebem
foto: Městské divadlo Zlín

Zlínský kraj - Sérií představení a koncertů pod širým nebem oslaví Městské divadlo Zlín po dlouhé koronavirové pauze své znovuotevření. Řemeslníci z divadelních dílen vybudují novou venkovní scénu přímo za budovou divadla v sousedství parku, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí divadla Veronika Jurčová.
   „Nechceme diváky zvát dovnitř, kde by seděli obklopeni prázdnými řadami z důvodů nařízených rozestupů. Všem nám určitě bude lépe VENku,“ vysvětlil ředitel zlínského divadla Petr Michálek.
Program zahájí obnovená premiéra bláznivé komedie Sluha dvou pánů 6. června. Ta měla premiéru před jedenácti lety a tři roky vyprodávala Velký sál. „Červnová premiéra bude neveřejná, chceme ji věnovat těm, kteří během koronapandemie stáli v první linii – zdravotníkům, skautům, hasičům a dalším,“ upozornil Michálek. Ostatním divákům nabídne Městské divadlo Zlín Sluhu dvou pánů v dalších termínech, a to 9. a 19. června.
   Parkoviště u kašny se promění v divadelní prostor pod širým nebem, kde divákům nabídnou herci i další oblíbené inscenace – Testosteron, Saturnin a Motýli jsou volní. Zároveň divadlo pódium nabídlo i hostům a vznikl tak program, ze kterého si určitě vybere každý. „Divadlo bylo vždycky místem setkávání – tak si chceme pořádně užít, že zase můžeme být spolu,“ vysvětlila Jurčová. V programu je zařazeno zajímavé hudební derby zlínských herců – Franc Alpa je kapela Marka Příkazkého a Ateliér zase Matěje Štrunce. S vlastním pořadem muzikálových melodií vystoupí Petra a Radovan Královi, v představení Malé scény Láska prochází žaludkem zase exceluje herečka Markéta Holcmanová a hostující herci Jan Holcman a Richard Velísek. Jeden večer bude patřit představení Identity studentů Zlínské soukromé vyšší odborné školy umění a Nejkrásnější válku uvede spolek ochotníků Inspirace Zlín. S politickou satirou Boss Babiš vystoupí Divadlo Republika. „A s touto zvláštní sezonou, která v historii divadla nemá obdoby, se rozloučíme jako vždy Tančírkem, na který bude vstup volný,“ dodala Jurčová.
   Letní scéna Městského divadla Zlín ožije znovu v srpnu, kdy se publikum může těšit nejen na zmíněné inscenace, ale i oblíbený muzikál Noc na Karlštejně.
   Předprodej vstupenek na červen zahájilo divadlo 21. května. Lístky je možné koupit on-line prostřednictvím webu www.divadlozlin.cz nebo v pokladně divadla.
Program:
6. 6. v 19.30 Sluha dvou pánů / neveřejná obnovená premiéra
9. 6. v 19.30 Sluha dvou pánů
10. 6. v 19.30 Franc Alpa + Ateliér / dvojkoncert
12. 6. v 19.30 Testosteron
13. 6. v 19.30 Petra a Radovan Královi: Procházka slavnými muzikály
15. 6. v 19.30 Boss Babiš / uvádí Divadlo Republika
16. 6. v 19.30 Motýli jsou volní
17. 6. v 19.30 Saturnin
18. 6. v 19.30 Nejkrásnější válka / uvádí Inspirace Zlín
19. 6. v 19.30 Sluha dvou pánů
20. 6. v 19.30 Testosteron
23. 6. v 19.30 Identity / uvádí Divadlo Mandragora
24. 6. v 19.30 Láska prochází žaludkem / uvádí divadlo Malá scéna
25. 6. v 17.00 Tančírek / rozloučení MDZ se sezonou
Irena Frolová, Zlin.cz