Žijící česká rocková legenda, bigbítový zpěvák a básník Roman Dragoun míří na Vsetín
Žijící česká rocková legenda, bigbítový zpěvák a básník Roman Dragoun míří na Vsetín
foto: DvLd

Vsetín – Česká rocková legenda Roman Dragoun zavítá ve čtvrtek 9. prosince do Vsetína. Koncert jednoho z nejlepších rockových zpěváků, textařů a hráčů na klávesové nástroje v republice se odehraje v sále Divadla v Lidovém domě (DvLd). Začátek je plánován na 19 hodin.

Roman Dragoun je zpěvák, skladatel a klávesista, který se na hudební scéně českého bigbítu pohybuje zhruba od poloviny sedmdesátých let. Působil ve skupině REGENERACE a poté se stal členem legendární brněnské formace PROGRES 2, hrál také v kapelách FUTURUM, STROMBOLI a T4. Od roku 1996 se také objevuje v titulní roli v muzikálu JESUS CHRIST SUPERSTAR.

Jeho životní písní je skladba Zdroj, kterou hraje na všech svých koncertech. Publikum na ni čeká a ani to vsetínské o ni nebude ochuzeno. Ve Vsetíně pak představí průřez svými skladbami ze svých raných dob až po písně z posledního alba Samota.

Roman Dragoun se narodil v roce 1956 v jihočeském Písku v rodině malíře F. R. Dragouna. Svou úspěšnou hudební dráhu ale odstartoval v Brně. Je pověstný osobitým stylem hry a zpěvu. Písněmi z vlastní dílny dokáže vyprávět příběhy, apelovat na své posluchače i se modlit.

Během své kariéry vydal několik sólových alb, naposledy v roce 2016 to byl nosič s názvem – Samota. S kapelou PROGRES 2 to pak bylo v roce 2018 Tulák po hvězdách. Kromě toho zpívá v muzikálech a spolupracuje jako studiový hráč s mnoha dalšími českými hudebníky.

Koncert ve Vsetíně je přeložen z prosince loňského roku. Předprodej vstupenek na koncert na webových stránkách DvLd www.dvld.cz nebo v kině Vatra.

Miroslav Urubek