Zašovská pouť letos jinak
Zašovská pouť letos jinak
foto: obec Zašová

Zašová - Zašovská pouť se letos uskuteční v neděli 5. července ve zcela jiné podobě, než jsme zvyklí. Její pořadatelé vsadili na scénář pohodové neděle strávené v kruhu rodin a přátel v klidné atmosféře středu obce.
   „Při zvažování všech možností jsme se rozhodli tentokrát ze zřejmých důvodů upustit od všeho, co dělá naši pouť rušnou a v dnešních podmínkách náročnou na řízení počtu osob a jejich rozestupy“, uvedl starosta, Jiljí Kubrický. „Nastalou situaci bereme jako příležitost vrátit se letos k poutní tradici samotné“.
   Vedle duchovní stránky, jíž je poutní místo Zašová historicky proslulé, však nebudou chybět ani řemeslné trhy, různé zábavné prvky pro mladší děti, posezení a občerstvení v areálu u hasičů či před iCafé.
   V sobotu se uskuteční pouze večerní program ve Stračce. V neděli pak bude od ranních hodin připraven prostor pro stavění stánků, letos však pouze rukodělných a řemeslných. Návštěvníkům se otevře klášterní zahrada a výstava sklářských děl pro připravovanou křížovou cestu. Areál výletiště a okolí dává nádherný prostor dílničkám pro děti, pohádce a dalším aktivitám. „Všechny přihlášené stánkaře s jiným, než řemeslným sortimentem postupně kontaktujeme a vracíme jim poplatky. Budeme však rádi, obnovíme-li dlouholetou spolupráci opět v příštím roce. Na druhou stranu srdečně zveme všechny řemeslníky a rukodělné výrobce k letos bezplatné prezentaci svého řemesla a prodeji výrobků. Zarezervovat si místo můžete na tel. 724 992 483“, uvedla Eliška Radílková, která má organizaci poutě na starosti.
   Program neděle a všechny potřebné informace najdete na www.zasova.cz.
Kontakt:
Marcela Janišová, Manažer kultury, sportu a cestovního ruchu obce Zašová