Žáci Valašské Polanky vystaví v kině reprodukce slavných malířů
Žáci Valašské Polanky vystaví v kině reprodukce slavných malířů
foto: DK Vsetín

Vsetín – Foyer kina Vatra Vsetín bude hostit výstavu velkoplošných reprodukcí děl slavných malířů. Reprodukce, které vznikly pod vedením učitele Jiřího Fialy, jsou kolektivní práci žáků Základní školy ve Valašské Polance. Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 8. prosince od 15:30. Zahájení hudebně obohatí současní i bývalí žáci školy.

„Výstavu obrazů Jiřího Fialy v kině Vatra Vsetín vystřídají 8. prosince velkoplošné reprodukce slavných obrazů, které namalovali žáci ze Základní školy ve Valašské Polance právě pod vedením autora předchozí výstavy,“ ozřejmil Zdeněk Holoubek z Domu kultury Vsetín. K vidění budou reprodukce děl Paula Cezanna, Salvadora Dalího, Augusta Mackeo, France Marca, Vincenta van Gogha, Fernanda Légera, Reného Magritta a dalších věhlasných malířů.

„Každoročně, již od roku 2005, malujeme reprodukce slavných obrazů ve výtvarné výchově s žáky devátého ročníku. Jedná se vždy o týmovou práci – na jednom obrazu pracuje minimálně devět, ale třeba i dvacet žáků,“ uvedl výtvarník a učitel Jiří Fiala. Žáci vždy malují přesnou část obrazu na menší formát. Slepené části vytvoří výslednou reprodukci, která dosahuje někdy opravdu úctyhodných rozměrů. „Výstava v Kině Vatra bude složena z cca dvanácti reprodukcí, jež vznikly během několika poslední let. Širší veřejnost tak bude moct posoudit, jak se žáci z Valašské Polanky dokázali přiblížit slavným mistrům,“ pozval na výstavu Jiří Fiala.

Výstava bude k vidění ve foyer Kina Vatra ve Vsetíně vždy během otevírací doby (ve všední dny od 14 hodin, o víkendech podle filmových projekcí) až do 8. ledna 2023.

Mgr. Veronika Ježíková, DK Vsetín