Výtvarníka a učitele Antonína Kaderku připomene výstava v Galerii Stará radnice
Výtvarníka a učitele Antonína Kaderku připomene výstava v Galerii Stará radnice
foto: DK Vsetín

Vsetín – K nedožitému jubileu vsetínského rodáka, milovníka Valašska, výtvarníka, učitele i nadšeného sportovce Antonína Kaderky bude v Galerii Stará radnice ve Vsetíně uspořádána výstava nazvaná Ohlédnutí v čase. Vernisáž výstavy proběhne v sobotu 10. prosince od 16 hodin tamtéž. Výstavu bude možné zhlédnout až do 29. ledna 2023.

„Náš tatínek maloval celý život a maloval rád. Naučil i nás, své děti, dívat se na svět jinak, vidět barvy, tvary, detaily, vnímat vůni tvorby, hledat autorovy pohnutky a nalézat sdělení pro diváka,“ vzpomíná na Antonína Kaderku jeho dcera Silvie Sobotíková. Učitel výtvarné výchovy ovlivnil mnoho generací dětí, které mu přišly pod ruku v rámci hodin kreslení. „Vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, po studiích působil krátce na osmiletce ve Velkých Karlovicích, pak jako učitel češtiny na Odborném učilišti Zbrojovky Vsetín. Od roku 1962 vyučoval na Masarykově gymnáziu na Vsetíně až do roku 2000,“ uvádí Silvie Sobotíková.

Antonín Kaderka byl činný rovněž jako zastupitel a člen rady města Vsetína. Je autorem znaku města Vsetína, loga Čistá Bečva, Masarykova gymnázia a Mikroregionu Valašsko a držitelem Ceny města Vsetína a Valašského kantora roku. Zemřel v roce 2017. Výstavu na jeho počest spolupořádá Masarykovo gymnázium a Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická ve spolupráci s Domem kultury Vsetín, Galerií Stará radnice a Nadací Masarykova gymnázia.

„Výstava bude slavnostně zahájena v sobotu 10. prosince v 16 hodin, navštívit ji bude možné vždy v otevírací době Galerie Stará radnice od úterý do neděle od 14 do 17 hodin,“ ozřejmuje Zdeněk Holoubek z Galerie Stará radnice. „Galerie bude uzavřena pouze na Štědrý den a na Nový rok,“ dodává Holoubek.

Otevírací doba výstavy:
ÚT–NE 14:00 až 17:00
Zavřeno 24. prosince 2022 a 1. ledna 2023

Mgr. Veronika Ježíková, DK Vsetín