Vsetínský jazzový festival se blíží
Vsetínský jazzový festival se blíží
foto: DK Vsetín

Vsetín - Dramaturgie 27. Vsetínského jazzového festivalu je důkazem, že jazz není nuda a že není určen pouze posluchačům zralého věku. V sobotu 17. října se o tom můžete sami přesvědčit. V domě kultury se vám od 19.00 představí mladé hudební a pěvecké hvězdy i stálice slovenské jazzové scény Peter Lipa se svým bandem.
   Program festivalu láká na hlavní hvězdu večera – zkušeného a nezaměnitelného zpěváka, skladatele, jazzového promotéra, kulturního manažera a populizátora jazzu Petera Lipu.
   Kromě něj se však mohou návštěvníci těšit na výjimečný mezinárodní Ochepovsky Project, který vznikl před čtyřmi lety díky spojení vynikajících českých hudebníků jako je cellista Šimon Marek, trumpetista Miroslav Hloucal, saxofonista a klarinetista Petr Kalfus, klávesista Jan Aleš, baskytarista Ondřej Hauser či bubeník Michal Daněk, pod vedením kytaristy a skladatele Igora Ochepovskeho, rodáka z Uralu. Kapela se s lehkostí pohybuje mezi žánry, využívá to nejlepší z jazzu, neo-soulu, vážné hudby i groovu. K tomu všemu se přidává zpěv mladé a velmi talentované slovenské zpěvačky Kristíny Mihaľové, perkuse Olivera Lipenského a rap Jana Hovorky.
   Festival bude zakončovat Marta Kloučková, multižánrová zpěvačka, textařka a songwriterka, působící na české jazzové scéně. Je finalistkou soutěže jazzových zpěváků Voicingers 2017 a semifinalistkou mezinárodní soutěže Riga Jazz Stage 2018. Těžištěm její autorské tvorby je Marta Kloučková Quintet, který tvoří hudebníci patřící k tuzemské jazzové špičce (Vít Křišťan – piano, Jan Fečo – kontrabas, Marek Urbánek – bicí a David Dorůžka – kytara). Mimo to je členkou vokálního sextetu Skety a spolupracuje s tělesy a hudebníky napříč žánry (Concept Art Orchestra, Barbora Poláková a další).
Stejně jako v minulých letech rozezní již od 18.30 hodin foyer vsetínského domu kultury kapela, která bude vždy hrát k poslechu i k tanci během přezvučování ve velkém sále. V letošním roce se mohou návštěvníci těšit na energický band Swingalia. Večerem provede moderátor Aleš Benda.
   Vstupné: 350 Kč v předprodeji, 430 Kč v den akce. Předprodej vstupenek probíhá on-line na www.dkvsetin.cz nebo na pokladně kina Vatra.
Mgr. Klára Blažková, PR Manager Dům kultury Vsetín s r. o.