Vsetínské kulturní léto uzavře valašská kapela Noca
Vsetínské kulturní léto uzavře valašská kapela Noca
foto: DK Vsetín

Vsetín – Dům kultury Vsetín zve k poslednímu koncertu letošního ročníku Vsetínského kulturního léta, který se uskuteční první zářijový čtvrtek. Cyklus letních koncertů uzavře uskupení valašských hudebníků NOCA v čele se zpěvačkou a textařkou Marií Davidovou. Koncert začne 1. září od 19 hodin na Dolním náměstí a doplní jej také poslední promítání letního kina od 21:30. Těšit se můžeme na slovensko-český film Známí neznámí.

„Poslední koncert letošního Vsetínského kulturního léta bude patřit domácím muzikantům. Přivítáme Marii Davidovou a její kapelu NOCA,“ zve na koncert Zdeněk Holoubek, dramaturg Vsetínského kulturního léta. Kapela hraje ve složení Marie Davidová – zpěv, kytara; Aleš Mrnuštík – basová kytara; Hana Škarpová – violoncello; Pavel Ištvánech – piano; Monika Hrdinová – zpěv, perkuse; Zdeněk Mikušek – elektrická kytara; Ivana Kašparová – vokály; Radana Karolová – vokály. V příštím roce NOCA oslaví již deset let svého působení, a právě při této příležitosti plánuje vydat nové CD. Na natáčení desky se chystá tuto zimu.

Po koncertě proběhne tradiční promítání letního kina, tentokrát bude na programu slovensko-česká hořkosladká komedie Známí neznámí.

Koncerty i promítání Vsetínského kulturního léta se každý letní čtvrtek konaly na pódiu na Dolním náměstí ve Vsetíně. Cyklus připravil Dům kultury Vsetín za finanční podpory Města Vsetín. Letošní ročník přinesl dvanáct koncertů rozmanitých žánrů a osm filmových projekcí pod širým nebem. „Chtěli bychom poděkovat za přízeň všem, kdo pravidelně či nepravidelně navštěvovali cyklus koncertů a večerních projekcí. Moc si toho vážíme a těšíme se na setkání příští rok opět na Dolním náměstí,“ dodává produkční Domu kultury a dramaturg Vsetínského kulturního léta Zdeněk Holoubek.

Mgr. Veronika Ježíková, DK Vsetín