Vsetínská noc je tady. Zažijte město jinak
Vsetínská noc je tady. Zažijte město jinak
foto: Ilustrační foto: Archiv MRV

Vsetín – Netradiční večerní putování po známých i běžně nedostupných místech města nabídne 6. ročník oblíbené Vsetínské noci, která proběhne v pátek 20. května v ulicích Vsetína. Účastníky čeká nevšední zážitek a bohatý doprovodný program. Vstupy jsou buďto zdarma, nebo za výrazně nižší ceny.

Akci, která je součástí celonárodního Festivalu muzejních nocí, pořádají místní organizace a instituce Muzeum regionu Valašsko, Dům kultury Vsetín, Masarykovo gymnázium Vsetín, Střední zdravotnická škola a Vyšší zdravotnická škola Vsetín, Masarykova veřejná knihovna Vsetín, Vsetínská sportovní, Střední průmyslová škola strojnická Vsetín, Základní umělecká škola Vsetín a Odbor školství a kultury Městského úřadu Vsetín.

Vsetínská noc má pro vás tentokrát 11 zastávek se zajímavým doprovodným programem. Užijete si hudební vystoupení, filmy, zajímavé prohlídky, výstavy a dokonce i sport. Na své si přitom přijdou zástupci všech generací. „Mapy stanovišť, soutěžní kartičky a programové letáky budou k vyzvednutí během akce v kině, knihovně, základní umělecké škole a na zámku. Po získání minimálně tří razítek lze kartičku do 21:30 hodin odevzdat na vsetínském zámku ke slosování. Na tři výherce čekají hodnotné ceny,“ uvedla koordinátorka akce Olga Méhešová z Muzea regionu Valašsko.

Akce oficiálně probíhá od 18:00 do 23:00 hodin, každé stanoviště má ale v tomto rozmezí stanovenu svou vlastní otevírací dobu a harmonogram doprovodných programů. Letos už se mezi zastávkami nebudete moct svézt historickým autobusem. Organizátoři však připravili zajímavou „náhradu“ – vyjížďky koňským povozem po Horním městě. Probíhat budou od 18 do 20 hodin, nástupní stanoviště bude před zámkem Vsetín. „V posledních letech organizaci Vsetínské noci buďto znemožnila či značně komplikovala protiepidemická opatření. Teď už ale může konečně všechno proběhnout bez omezení. Přijďte si s námi užít pohodový večer plný zajímavých poznání, kultury a další zábavy pro celou rodinu,“ pozvala Méhešová. Podrobný program a další informace najdete na www.vsetinskanoc.cz.

Jiří Koňařík, propagační pracovník Muzea regionu Valašsko