Vsetín dostal novou knihobudku. Nabídne i současné tituly v originále
Vsetín dostal novou knihobudku. Nabídne i současné tituly v originále
foto: Nemocnice Vsetín

Vsetín – Věrná kopie ikonické anglické telefonní budky plná zajímavého čtení v nejrůznějších jazycích. Taková je nová knihobudka, která stojí u bočního vchodu do Masarykova gymnázia Vsetín. Slavnostní otevření proběhlo ve čtvrtek 15. září za účasti místostarostky města Simony Hlaváčové a ředitele školy Martina Metelky.

Knihobudky fungují jako bezplatné veřejné knihovny, z nichž si lidé mohou knížky brát, půjčovat, vyměňovat či věnovat. Tu u vsetínského gymnázia nechal vyrobit provozovatel internetových knihkupectví společnost Libristo Media s. r. o. Vsetín. Má podobu ikonické britské telefonní budky, čímž odkazuje na angličtinu, která je jedním z hlavních jazyků nabídky společnosti. Ta bude knihobudku pravidelně zásobovat tituly v různých jazycích, které už nejsou vhodné do prodeje. Tím hodlá nejen podpořit veřejnost v četbě, ale zároveň naplnit svou politiku zaměřenou na ohleduplnost k naší planetě. „Věříme, že tato budka přijde vhod všem vášnivým čtenářům nejen z řad studentů místního gymnázia, ale i studentům cizích jazyků z ostatních škol a veřejnosti každého věku. Blízký park přímo zve k příjemnému posezení u knihy,“ uvedla jednatelka společnosti Libristo Media Eva Kavinová. Ředitel Masarykova gymnázia Vsetín Martin Metelka k jejím slovům dodal: „Služba zajímavým a poutavým způsobem rozšiřuje příležitosti našich studentů k četbě knižních titulů v originále a navíc je to posouvá v pohledu na recyklaci a společenskou zodpovědnost.“ Spolu ním přestřihla pásku při slavnostním zprovoznění knihobudky i místostarostka Vsetína Simona Hlaváčová. Celou ceremonii přitom provázel vytrvalý déšť. „Počasí nám vyšlo vskutku anglické, ale má to pěknou symboliku. Já bych chtěla jménem města poděkovat za tento vydařený počin a věřím, že bude knihobudka sloužit ke spokojenosti našich spoluobčanů,“ prohlásila Hlaváčová.

Společnost Libristo Media je na trhu již 14 let a je expertem v nabídce knih všech žánrů, které nabízí skrze knižní e-shopy po celé Evropě. Dnes obsluhuje více než milion zákazníků ročně. Soustředí se na kompletní nabídku zahraniční literatury v hlavních světových jazycích – angličtině, němčině, španělštině, francouzštině, nebo italštině. Nabízí však také tituly v dalších 30 jazycích a obzvláště v místním jazyce zemí, kde působí – v České republice, Slovensku, Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Chorvatsku a Bulharsku. Cílem společnosti je nabízet knihy z celého světa na jednom místě, za jedno poštovné a umožnit zákazníkovi vždy najít knihu, kterou hledá.

Libristo