Víkend v Rožnově: Svatojánské ohně, noční rozhledna, Ovčácký den nebo závody kočárků
Víkend v Rožnově: Svatojánské ohně, noční rozhledna, Ovčácký den nebo závody kočárků

Rožnov - Farmářské trhy, benefiční koncert chrámového sboru, svatojánský večer v muzeu nebo svatojánské ohně na beskydských kopcích, noční výhledy z Jurkovičovy rozhledny, Ovčácký den na Valašsku nebo Závody kočárků. Kulturní akce nastávajícího víkendu nebudou patřit pouze svatojánské tradici.
   V pátek 22.6. proběhnou v Rožnově tradiční Farmářské trhy. Od 10,00 do 17,00 si na Lázeňské ulici u Společenského domu můžete nakoupit drůbež z farmy, mléčné výrobky, med a další věci, nejen k snědku.
   V Rožnovské farnosti probíhá týden modliteb za místní politiky a za město, který vyvrcholí v pátek 22.6. večerní mší svatou v 18 hodin . Po mši sv. pak proběhne benefiční koncert chrámového sboru na dofinancování oprav interiéru Kostela Všech svatých. Koncert, který bude doprovázet slovem otec Kamil, začíná v 18,45.
   Valašské muzeum v přírodě zve rovněž v pátek 22.6. na oslavu letního slunovratu, noc plnou magie, milostných rituálů a ohňů. V programu Svatojánský večer vystoupí v amfiteátru Na Stráni od 21,00 hodin soubory Radhošť z Trojanovic a Považan z Považské Bystrice a cimbálová muzika Harafica z Uherského Hradiště.
   Svatojánským ohňům bude patřit především sobota 23.6.2018. Na Radhošti proběhne dobová rekonstrukce návštěvy Presidenta Osvoboditele T. G. Masaryka z roku 1928. Svatojánské ohně se následně rozhoří na minimálně třinácti místech regionu.
   Jurkovičova rozhledna zve při příležitosti svatojánských ohňů na večerní výhledy na Rožnov a okolí. Otevřena bude v sobotu 23.6. od 21,30 do 24,00 hodin.
Agrární komora Valašska a Střední škola zemědělská a přírodovědná zvou v sobotu 23.6. do areálu školy na XII. ročník Ovčáckého dne na Valašsku. Návštěvníky čeká výstava drobného zvířectva, ukázky práce se zemědělskou technikou, prohlídka botanické zahrady, soutěže pro děti s přírodovědnou tématikou, zookoutek, ochutnávka a prodej čerstvě vyrobených sýrů, tvarohu i medu, stánky s ručními nebo zemědělskými produkty a bohaté občerstvení. Nebudou samozřejmě chybět ovce – různá plemena, stříhání ovcí, práce ovčáckých psů a nabídka ovčích produktů. O kulturní program se postará dětský soubor Radhošť, cimbálová muzika Valašsko a František Segrado, gajdoš Petr Sovják a další.
   Neděle 24.6. bude v městském parku u Hudebního altánu patřit Závodům kočárků. Akce začíná ve 14,00 a její součástí je také benefice ve prospěch Matýska trpícího dětským autismem na nákup nové trampoliny.
Mgr. Tomáš Gross, tiskový mluvčí MěÚ Rožnov p. R.