Víkend v Rožnově: Festival hlasy, 1. letní market i koncert Rožnovanky
Víkend v Rožnově: Festival hlasy, 1. letní market i koncert Rožnovanky

Rožnov - Unikátní zážitek v podobě festivalu Hlasy, 1. letní market v městském parku nebo koncert Rožnovanky - nejstarší dechové hudby v Rožnově. Takto pestrý je poslední prázdninový víkend v Rožnově pod Radhoštěm.
   V závěru prázdnin nabízí Rožnov nevšední a unikátní hudební zážitek – Hlasy, festival lidského hlasu, který má před sebou již 4. ročník. Hlasy v sobotu od 17 hodin představí hudebníky nejrůznějších žánrů, a které spojuje unikátní hlasový projev. Vystoupí Bára Hrzánová & Bachtale Apsa, Katarína Koščová & kapela, Korjen a další. Součástí akce budou i workshop lidského hlasu s Klárou Blažkovou a workshop beatboxu s Endruem. Kompletní informace i odkazy na vstupenky a další najdete na webu města a na webu pořadatele.
   Pokud máte rádi výrobky, u kterých je jasný zdroj původu i výrobce, který je zdejší a domácí, tak máte ideální možnost v sobotu navštívit v rožnovském městském parku akci „1. Letní market“ – k dispozici budou domácí producenti, workshopy, ale i výborné jídlo, káva, to vše v příjemném prostředí městského parku. Sobotní akce začíná v 9.30 hodin, trvá do 17 hodin. Vstup je volný.
Víte, která je nejstarší dechová hudba v Rožnově pod Radhoštěm a od kdy již existuje? Je to Rožnovanka a založena byla v roce 1913. V neděli si v Rožnově můžete zajít na koncert Rožnovanky, který se koná od 18 hodin v Hudebním altánu v městském parku a program bude připraven i pro děti.
   Kromě víkendových akcí probíhají v Rožnově také dlouhodobé akce, jednou z nich je například akce „Ledové sochy v létě / Ledové království“. V rámci 22. ročníku Ledového království je v Rožnově otevřen evropský unikát, který je poprvé možné navštívit i v letních měsících. Speciálně upravený dům - Ledová galerie - je otevřena do venkovní teploty +30°C. V galerii je trvale udržovaná teplota kolem -5°C a návštěvníci dostávají k zapůjčení termoochranu proti prochladnutí. Tématem letošního ročníku jsou Světoví umělci a jejich díla.
   Zajít (nejen) během víkendu můžete třeba také na Jurkovičovu rozhlednu, a to denně od 9 do 18 hodin. Na rozhlednu se dostanete půlhodinovou procházkou lesem po zelené turistické značce přímo z parkoviště u Mlýnské doliny u Valašského muzea v přírodě, možný je také průchod přímo z  muzea bránou přes Valašskou dědinu.
Kompletní kalendář akcí, ale také například webkamery z města i okolí, informace k parkování ve městě a další důležité informace o akcích a atraktivitách Rožnova, najdete na turistickém webu města www.visitroznov.cz.
Bc. Marek Havran, tiskový mluvčí MěÚ Rožnov p. R.