Večer s Jarmilou Šulákovou přinese premiéru očekávaného dokumentu i hudební vystoupení
Večer s Jarmilou Šulákovou přinese premiéru očekávaného dokumentu i hudební vystoupení
foto: ČTK

Vsetín – Dům kultury Vsetín zve na Večer s Jarmilou Šulákovou spojený s premiérou dokumentu „Jarmila Šuláková – královna lidové písně“ režisérky Marty Santovjákové Gerlíkové. Vzpomínkový večer se uskuteční v Kině Vatra v pátek 16. září od 18 hodin. V programu vystoupí skupina Fleret, Karel Vágner, Marta Santovjáková Gerlíková a další osobnosti, které se na tvorbě dokumentu podílely.

„Když se vzpomene její jméno, každému v mysli naběhne lidová píseň a lidový kroj, ale jak se Jarmila dostala k lidové písni a jaký byl život Jarmily Šulákové v soukromí? To ví málokdo,“ říká režisérka Marta Santovjáková Gerlíková s tím, že v dokumentu najdeme na tyto otázky odpovědi.

Dokumentární film „Jarmila Šuláková – královna lidové písně“ začal vznikat v průběhu pandemie ve spolupráci s Českou televizí. „Život a pěveckou cestu paní Jarmily Šulákové, ke které od dětství vzhlížím, jsem si moc přála během své aktivní filmové dráhy zpracovat,“ netají se režisérka. „Věděla jsem, že nebude jednoduché v Praze prosadit ryze valašský námět, ale podařilo se to!“ raduje se Marta Santovjáková Gerlíková.

Na filmu spolupracovalo mnoho osobností, mezi nimi i dcera Jarmily Šulákové Zuzana Pavlůsková, která poskytla cenné materiály. V dokumentu se objeví také několik cimbálových muzik, kapela Fleret, soubory Vsacan, Jasénka a mnoho dalších. „V dokumentu zmiňuji také přátelství s Miroslavem Donutilem, Bolkem Polívkou, Karlem Vágnerem. Všichni tři na paní Jarmilu v dokumentu zavzpomínají,“ dodává režisérka dokumentárního filmu.

U příležitosti premiéry dokumentu připravil Dům kultury Vsetín komponovaný program. „V programu vystoupí režisérka Marta Santovjáková Gerlíková, skupina Fleret, Karel Vágner a další,“ dodala produkční vsetínského Domu kultury Eva Hennelová.

Vstupné: 120 Kč

Předprodej vstupenek probíhá od 1. září 2022 na pokladně Kina Vatra

Mgr. Veronika Ježíková, DK vsetín