Valašsko – můj domov
Valašsko – můj domov

Vsetín - To nejlepší, co nabídl letošní ročník tradiční fotografické soutěže Valašsko – můj domov, přinese stejnojmenná výstava na Zámku Vsetín. Vernisáž spojená se slavnostním vyhlášením proběhne v pátek 7. srpna od 16:00 hodin v Mramorovém sále.
   Do soutěže, kterou Muzeum regionu Valašsko vyhlašuje co dva roky, se letos zapojilo celkem 54 amatérských fotografů, jež nám zaslali dohromady 235 snímků. V kategorii dospělých (51 účastníků, 220 soutěžních snímků) byla určena dvě témata – Příroda (krajina, zvířata, květiny, hmyz) a Lidé a kultura (stavby, lidé, zvyky a tradice). Děti do 15 let (3 účastníci, 15 snímků) mohly fotit na volné téma. Pro obě skupiny ale platilo, že fotografie musí pocházet výhradně z Valašska.
   Uzávěrka soutěže byla 30. června. Porota následně vybrala 70 nejzdařilejších snímků, které budete moci vidět na výstavě v zámku Vsetín. Slavnostní vyhlášení proběhne v rámci vernisáže, která se koná v pátek 7. srpna od 16:00 hodin v Mramorovém sále. Připraveny jsou hodnotné ceny pro tři nejlepší v kategorii dospělých a jednoho v kategorii do 15 let. Srdečně zveme nejen účastníky soutěže, ale i širokou veřejnost. Samotná výstava pak odstartuje v sobotu 8. srpna a potrvá do 1. listopadu.
Jiří Koňařík, propagační pracovník Muzeum regionu Valašsko, p. o.