Valašské záření bude letos třídenní. Přivítá Richarda Müllera, nově nabídne i koncert filharmonie
Valašské záření bude letos třídenní. Přivítá Richarda Müllera, nově nabídne i koncert filharmonie

Vsetín – Nadcházející čtyřiadvacátý ročník multižánrového festivalu Valašské záření přinese opět na dvou pódiích v centru Vsetína pestrý kulturní program. Pro návštěvníky připravují pořadatelé hned několik novinek – jednou z nich je, že festival bude letos probíhat po tři dny – od pátku 9. do neděle 11. září. Festivalovou premiéru zažije také koncert Filharmonie Hradec Králové, a to na pódiu na Svárově pod širým nebem. Návštěvníci se mohou těšit také na bohatý doprovodný program.

Valašské záření letos poprvé třídenní. Přivítá Richarda Müllera, nově nabídne i koncert filharmonie
„Přípravy dalšího ročníku Valašského záření jsou v plném proudu. Letošní program bude opět, jak jeho název napovídá, žánrově pestrý. Návštěvníci se můžou těšit na koncerty Richarda Müllera, Václava Neckáře, na Michala Hrůzu s kapelou nebo na zpěvačku Olgu Lounovou. Dalšími účinkujícími budou kapela Lokomotiva v čele s frontmanem Petrem Vondráčkem nebo legenda české country muziky skupina Plavci,“ vyjmenoval starosta Vsetína Jiří Růžička (KDU-ČSL) s tím, že koncert slovenského zpěváka Richarda Müllera s kapelou proběhne v pátek večer v domě kultury a bude jediným placeným vystoupením.

Velkým lákadlem pro návštěvníky festivalu bude také tradiční sobotní Tajný koncert, jehož vystupující interpret zůstane až do poslední chvíle utajen a nově také koncert filharmonie. „V rámci pestrosti programu jsme se letos rozhodli pro novinku, a to koncert filharmoniků z Hradce Králové, kteří zahrají slavné muzikálové, filmové, popové a rockové melodie. Tento koncert se uskuteční v neděli vpodvečer pod širým nebem na hlavním pódiu na Svárově, v případě nepříznivého počasí proběhne ve velkém sále domu kultury,“ vysvětlil místostarosta pro kulturu a cestovní ruch Pavel Bartoň (ANO 2011).

Multižánrový festival Valašské záření organizuje pro město Vsetín Dům kultury Vsetín.

Mgr. Jana Raszková, tisková mluvčí MěÚ Vsetín