Pojďte s námi tvořit muzeum. Netradiční prohlídku muzejního areálu zdarma
Pojďte s námi tvořit muzeum. Netradiční  prohlídku muzejního areálu  zdarma

Rožnov - Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm (dále jen muzeum nebo Valašské muzeum) připravuje rozsáhlou revizi způsobů prezentace a interpretace ve svých areálech, aby bylo pro návštěvníky zajímavější, přehlednější a také zábavnější! Na čtvrtek 23. srpna proto muzejníci připravili netradiční celodenní prohlídku spojenou s hodnocením.
   Chcete se zapojit do revize způsobu prezentace a interpretace muzea ve vztahu k veřejnosti? Chcete se aktivně zapojit do návrhů, jak zlepšit fungování prohlídek muzea pro návštěvníky? „Tvořit muzeum“ můžete ve čtvrtek 23.8.2018 od 10,00 do 17,00 hodin. „Nabízíme možnost stát se na jeden součástí našeho tvůrčího týmu. Připravujeme rozsáhlou revizi způsobů prezentace a interpretace v našich areálech, aby prohlídky muzea byly pro návštěvníky zajímavější, přehlednější a také zábavnější. A zapojit chceme širokou veřejnost, jejíž zpětné vazby si velmi vážíme. Zúčastnit se může kdokoliv, kdo chce strávit den v muzeu, má chuť si jej nejen prohlédnout, ale také podělit se o své dojmy s jeho pracovníky,“ uvedla odborná náměstkyně Valašského muzea Eva Kuminková.
   „Zájemci o netradiční prohlídku muzea se sejdou v 10,00 u hlavní budovy s pokladnami, tzv. Sušák, odkud vyrazí na prohlídku areálů muzea. Následně bychom chtěli prohlídky vyhodnotit a zjistit názory a náměty na případné zlepšení,“ popsala Eva Kuminkova s tím, že způsob a délku prohlídky si může každý návštěvník zvolit sám. „Účastníkům nabízíme celodenní vstup do muzea zdarma, nahlédnutí do zákulisí Valašského muzea, setkání s odbornými pracovníky, kteří muzeum vytvářejí a také drobný dárek,“ doplnila Eva Kuminkova. Muzeum uvítá, když se zájemci nahlásí předem na telefonním čísle 737 226 220 nebo emailem na kuminkova@vmp.cz, a to kdykoliv do čtvrtka 23. 8. do 10:00 hodin.
Mgr. Tomáš Gross, tiskový mluvčí MěÚ Rožnov p. R.