V kině Vatra bude uvedena výstava „Z planety brouků“ výtvarníka Jiřího Fialy
V kině Vatra bude uvedena výstava „Z planety brouků“ výtvarníka Jiřího Fialy
foto: DK Vsetín

Vsetín – Učitel výtvarné výchovy a člen vedení vsetínského filmového klubu Jiří Fiala zve na výstavu nových olejomaleb. Ukázka aktuální tvorby v rámci ucelené série nese zajímavý název „Z planety brouků“. Vernisáž proběhne v rámci filmového festivalu Evropská filmová inventura v Kině Vatra Vsetín v sobotu 5. listopadu od 14:15. Výstavu bude možné navštívit až do 4. prosince.

„Letos na jaře jsem po osmi letech, kdy jsem se k malbě takřka nedostal, v rychlém sledu namaloval několik menších obrazů. Když je viděla má dvanáctiletá dcera, řekla, že to vypadá jako z nějaké planety brouků. To se mi zalíbilo, a tak jsem namaloval celou sérii výjevů, které vypadají, jako by je zachytila sonda přelétající nad nějakou planetou. Na těchto ‚snímcích‘ je patrné, že tu kdysi žili (nebo snad ještě žijí) nějací tvorové, kterým říkám brouci,“ nastínil malíř Jiří Fiala.

Jiří Fiala se narodil ve Vsetíně. V letech 1991 až 1995 vystudoval Střední průmyslovou školu strojnickou ve Vsetíně a v letech 1995 až 1999 obor výtvarná a technická výchova na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity v Ostravě. Od roku 2001 vyučuje na Základní škole ve Valašské Polance. Kromě malby se věnuje také užité grafice. Zúčastnil se několika kolektivních výstav (mj. v Ostravě, Tovačově, na Soláni). Vystavoval také samostatně, převážně v galeriích ve Vsetíně a okolí. Je členem vedení Vsetínského filmového klubu, jehož je také dvorním grafikem. Mimo jiné je autorem loga vsetínského kina Vatra.

„Vernisáž výstavy proběhne v sobotu 5. listopadu v rámci filmového festivalu Evropská filmová inventura ve 14:15. Návštěvníci vernisáže mohou po jejím skončení zhlédnout rumunský film Mikádo,“ doplnil Zdeněk Holoubek, produkční pracovník z Domu kultury ve Vsetíně.

Výstava bude otevřena dle otevírací doby kina Vatra až do 4. prosince 2022.

Mgr. Veronika Ježíková, DK Vsetín