Úroda z polí, zahrad a sadů aneb Valašský hortikomplex
Úroda z polí, zahrad a sadů aneb Valašský hortikomplex

Rožnov – Letošní „úrodu z polí, zahrad a sadů“ představí Valašské muzeum v přírodě v rámci výstavy Valašský hortikomplex. Každoročně prezentujeme ovoce, zeleninu, obiloviny a další plodiny. Výstavu si budou moci návštěvníci prohlédnout v prostorách Janíkovy stodoly v Dřevěném městečku od 13. do 21. října 2018. Otevřena bude dle návštěvní doby muzea, tj. od 9.00 do 16.00 hodin mimo pondělí.
   „Výstava, kterou připravuje zemědělské oddělení Valašského muzea v přírodě, představuje ve dvou rovinách plodiny zemědělství z minulosti a ze současnosti. Pravidelně jsou k vidění odrůdy ovoce, okopanin a obilovin, které byly v minulosti pěstovány nejen na Valašsku. Tyto odrůdy a další zajímavosti může návštěvník přímo na místě srovnat s odrůdami současnými, které v poslední době dobývají český zemědělský trh. Většina vystavených vzorků plodin ze skupiny tzv. „starých odrůd“ jsou pěstovány v areálu Valašské dědiny v rámci problematiky „Zachování starých a krajových odrůd zemědělských plodin“, uvedl Jindřich Ondruš, ředitel muzea.
   V neděli 21. října od 10.30 do 12.30 se v konferenčním sále budovy Sušáku uskuteční přednáška na téma „Podnože pro ovocné stromky.“ Přednášet bude: Miroslav Přasličák.
Na přípravě výstavy spolupracují:
Český zahrádkářský svaz Vsetín – ovoce
Okrasné školky, s.r.o. - Horák a synové, Bystřice pod Hostýnem
SATIVA Keřkov, a.s. – brambory
Zahradnictví Vilímek, s.r.o. – Brumov – Bylnice – ovoce
Konopářský svaz České republiky, Praha
VESA Velhartice, a.s.
Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm – staré a krajové odrůdy ovoce, obilovin a brambor.
Valašské muzeum v přírodě