Muzeum vzdá hold hudební legendě J. N. Poláškovi
Muzeum vzdá hold hudební legendě J. N. Poláškovi
foto: Muzeum regionu Valašsko

Val. Meziříčí – Vzpomínkový program k 150. výročí narození výjimečné hudební osobnosti historie našeho regionu Jana Nepomuka Poláška (na snímku) připravuje na neděli 16. dubna Muzeum regionu Valašsko v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Akce začíná od 15 hodin.

Hudební skladatel, pedagog a sběratel lidových písní J. N. Polášek se narodil 16. dubna 1873 ve Frenštátu p. R. a zemřel 3. dubna 1956 ve Valašském Meziříčí. Jeho ostatky spočívají vedle dalších výrazných osobností na Valašském Slavíně v rožnovském skanzenu.

Muzeum regionu Valašsko v rámci jeho letošního výročí pořádá na zámku Kinských výstavu s názvem J. N. Polášek? Neznámý známý. V neděli 16. dubna si jí budou moci návštěvníci vzpomínkového programu projít v doprovodu kurátorky a historičky umění Ivany Spitzer Ostřanské. Život a dílo „písničkového profesora“ přijde přiblížit jeho velký znalec Jan Chumchal. Zajímavé povídání proloží i hudební ukázky z Poláškovy instrumentální tvorby. „Já bych chtěla tímto všechny co nejsrdečněji pozvat. Přijďte spolu s námi vzdát hold této ne úplně známé, ale rozhodně velmi důležité osobnosti historie našeho regionu,“ vzkázala kurátorka akce Ivana Ostřanská. Další podrobnosti najdete na www.muzeumvalassko.cz a Facebooku @muzeumregionuvalassko.

Jiří Koňařík, propagační pracovník Muzea regionu Valašsko