Tradiční výstava v kině Vatra letos připomene 20. výročí založení Diakonie Vsetín
Tradiční výstava v kině Vatra letos připomene 20. výročí založení Diakonie Vsetín
foto: DK

Vsetín – Foyer vsetínského kina Vatra bude od půlky března hostit výstavu výrobků klientů Diakonie Vsetín nazvanou „Společnost přátelská všem generacím“. Tato výstava mimo jiné připomene dvacáté výročí vzniku vsetínské diakonie. Vernisáž proběhne 14. března od 15:30, výstavu bude možné zhlédnout až do 15. dubna.

„Přijďte se potěšit a inspirovat rukodělnými pracemi dětí, mladých lidí a seniorů, které vznikaly v průběhu uplynulého roku ve službách Diakonie Vsetín,“ zve do předsálí kina Vatra PR pracovnice vsetínské Diakonie Marta Vodáková. Tradiční výstava nese název „Společnost přátelská všem generacím“. Stejně tak zní i motto organizace, která na Vsetínsku pomáhá dětem, rodinám, seniorům i nevyléčitelně nemocným.

Výstavou Diakonie současně oslaví své kulaté výročí. „Letos si i prostřednictvím této výstavy připomeneme dvacet let od vzniku Diakonie Vsetín,“ dodává Marta Vodáková. Partnery letošního ročníku výstavy se stala firma Quantum Solidum CZ a Dům kultury Vsetín, mediálně přehlídku podpořili Regionální televize, Valašský deník a Vsetínské noviny. „Slavnostní zahájení proběhne ve čtvrtek 14. března od 15:30. Poté bude výstava k vidění v kině Vatra vždy v otevírací době, a to až do 15. dubna,“ doplnil za spolupořádající Dům kultury Vsetín Zdeněk Holoubek.

Mgr. Veronika Ježíková, DK Vsetín