Slovenská vokální skupina Fragile zahraje ve Vsetíně známé hity
Slovenská vokální skupina Fragile zahraje ve Vsetíně známé hity
foto: DK Vsetín

Vsetín – Velký sál vsetínského Domu kultury bude téměř po roce hostit vystoupení populárního slovenského hudebního uskupení Fragile. Těšit se můžeme na show plnou známých hitů světových i domácích interpretů. Koncert a capella skupiny složené z populárních herců z televizních seriálů i divadelních či muzikálových produkcí se uskuteční v sobotu 1. dubna od 16 hodin. Předprodej vstupenek byl spuštěn ve čtvrtek 9. března.

„Kapela u nás vystoupila téměř přesně před rokem a vzhledem k tomu, že diváci odcházeli nadšeni, rozhodli jsme se koncert za rok opět zopakovat,“ prozradila produkční Domu kultury Vsetín Eva Hennelová. Skupina Fragile se věnuje interpretaci známých světových rock-pop hitů v působivých a velmi zajímavých originálních a cappella aranžmá – tedy výhradně bez hudebních nástrojů. „Fragile je špičkové a capella uskupení. Věříme, že diváky opět nadchne svým moderním a chytlavým repertoárem,“ doplnila Hennelová.

Mezi novinky, které skupina prezentuje, patří hity od Miroslava Žbirky, Karla Gotta nebo Heleny Vondráčkové. Nechybí ani skladby světových interpretů – Leonarda Cohena, Pink, Eda Sheerana, Justina Timberlaka a dalších. Jako třešnička na dortu repertoáru skupiny Fragile zazní také Labutí jezero od Petra Iljiče Čajkovského.

Skupinu vede dirigent a producent Braňo Kostka, dalšími členy jsou Soňa Norisová, Jana Golis, Svetlana Rymarenko, Lina Mayer, Anabela Mollová, Slavo Košecký, Peter Lacho, Martin Madej, Martin Klempár a Jožo Hečko. Vsetínský koncert je součástí Fragile CZ tour 2023. „Energie, kterou vám Fragile z pódia odevzdají, se dá těžko popsat a musí se zažít na vlastní kůži,“ zve závěrem kapela na své vsetínské vystoupení.

Mgr. Veronika Ježíková, DK Vsetín