Skupina Foto Q v Galerii V Poschodí
Skupina Foto Q v Galerii V Poschodí
foto: Radovan Kocúrek

Vsetín – Po dlouhé koronavirové přestávce připravila Galerie V Poschodí výstavu, díky níž můžete již po dvanácté nahlédnout do fotografické tvorby skupiny čtyř členů Fotoklubu Vsetín, kteří tradičně vystavují pod názvem „Léto s Foto Q“.
   Jména Vladimír Březovský, Jan Hrubý, František Novotný a Bedřich Randýsek můžeme najít již více než půl století v seznamu členů vsetínských fotoklubů. Zájem o fotografii je ani po tolika letech neopustil, a tak se individuálně i společně zúčastňují soutěží a výstavních salonů u nás i ve světě. „Zcela pravidelně tak společně vystavují každý rok koncem léta v naší Galerii V Poschodí a Baťově mrakodrapu ve Zlíně,“ uvedl za vsetínskou galerii Libor Bureš.
   Se jmény členů skupiny Foto Q se můžete setkat i na probíhajícím salonu Interfotoklub Vsetín, na kterém právě letos získal Fotoklub Vsetín v kategorii klubů zlatou medaili Mezinárodní federace fotografického umění FIAP. Za úspěšnou účast v mezinárodních salonech pod záštitou FIAP navíc získal František Novotný titul AFIAP.
   Fotografie na výstavě v Galerii V Poschodí mají svou premiéru, přičemž výběr provedli autoři individuálně bez tematického omezení. Přijďte se podívat, výstava probíhá od 9. září do 1. října a je přístupná v úterý až pátek od 14 do 17 hodin. Vstup je volný.
Jiří Žůrek