Rožnovské kino se začíná loučit
Rožnovské kino se začíná loučit
Ptakustik foto: TKA

Rožnov - Městská kulturní agentura TKA připravila na sobotu 27. června den plný zábavy v kině Panorama a jeho okolí. Ten bude naplněn koncerty, divadelními představeními a samozřejmě promítáním filmů. Mladší návštěvníci budou mít možnost pomalovat budovu kina filmovými motivy a nezapomněli jsme také na dobré jídlo a pití.
   „Kino je důležitou součástí města již od počátku 50. let minulého století, kdy byla budova postavena a kino zahájilo provoz. Pod názvem Panorama je spojeno s několika generacemi rožnováků. Proto nám přišlo vhodné neukončit jeho provoz v tichosti. Chceme dát lidem možnost strávit den v kině a jeho okolí a takto se s ním začít pomalu loučit,“ říká ředitel kulturní agentury Jakub Sobotka. „Původní termín ukončení provozu kina se vzhledem k neúspěšnému výběrovému řízení na dodavatele stavby Kulturního centra, změnil a kino Panorama bude promítat minimálně do konce roku. My jsme se ovšem rozhodli pojmout tuto akci jako začátek delšího procesu loučení se s našim kinem,“ dodal provozní manažer kina Pavel Jakubík.
   Mezi účinkujícími, kteří se představí bude loutkové divadélko ROLO, hudební skupina Z horní dolní a dál na jih, improvizační divadlo Valouny nebo Ptakustik s kapelou. V sálu kina promítneme pro nejmenší animák Frčíme, rodinný film podle Jacka Londona Volání divočiny a na závěr českou komedii Jiřího Vejdělka Poslední aristokratka. Na všechna vystoupení a promítání je vstupné dobrovolné.
PROGRAM
10:00 loutkové divadélko ROLO (sál kina)
11:00 koncert - Z horní dolní a dál na jih (podium u kina)
13:00 Frčíme (film, sál kina)
14:30 Valouny - improvizační divadlo na téma film (podium u kina)
15:30 Volání divočiny (film, sál kina)
17:30 koncert - Ptakustik s kapelou (podium u kina)
19:00 Poslední aristokratka (film, sál kina)
   Více informací: Pavel Jakubík, 733 595 581, pavel.jakubik@tka.cz, https://www.tka.cz/program/2020/06/posledni-klapka-aneb-za-dva-roky-to-roztocime-drahousku
TKA